Belediyemizin Bir Hizmeti Daha: Bir Kamyon Semaver Toplandı

Van Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, Van merkez Cumhuriyet ve Maraş Caddesi polis eşliğinde mangal, semaver ve cızbızcılara operasyonu yaptı.

Belediyemizin Bir Hizmeti Daha: Bir Kamyon Semaver Toplandı

Van’da Zabıta ekipleri, Ramazan ayı ile birlikte ana arterler ve ara sokaklarda artan seyyar satıcı ve kaldırım işgallerine karşı çalışma başlattı. 


Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ve İpekyolu ilçe Belediyesi’nin ortak çalışmasıyla ana arterlerde özellikle iftar sonrası seyyar satıcılık yapanlara müdahale edildi. Vatandaşlar ve cadde esnafından gelen şikâyetler üzerine harekete geçen zabıta ekipleri, Cumhuriyet Caddesi başta olmak üzere yoğun olan ana arterler ve ara sokaklarda kaldırım ve yolları işgal ederek trafik akışını engelleyen seyyar satıcılara yönelik çalışma yaptı. 


Cızbızcı ve semaverciler olarak da tabir edilen seyyar satıcılar, ana arterlerde kaldırım ve yolları işgal ederek, hijyen koşullarından uzak yapılan çay ve gıda ürünlerini satıyor. Halk sağlığını tehdit eden, görüntü ve çevre kirliliğine sebep olan seyyar satıcılar daha önce uyarılırken, akşam saatlerinde ise uyarıları dikkate almayanlara karşı çalışma yapıldı. Çalışma ile seyyar satıcılara ait çok sayıda malzemeye el konuldu. 
İlçe belediyeleri ile koordinasyon halinde yapılan denetimlerin devam edeceği ve seyyar satıcılara müsaade edilmeyeceği belirtildi.Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2022, 11:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Devran
Devran - 2 ay Önce

Bırakın adamlar bi ekmek parası çıkarsın. Kime ne zararları var. Filinta gibi gençler bir helal harçlık peşinde koşturuyor niye engelliyorsunuz. Torbacımı olsunlar hırsızlıkmı yapsınlar. Çarşının göbeğinde bütün kaldırımları işgal eden sözde esnafa gelince neden müdahale etmiyorsunuz.

SIRADAKİ HABER