Bianco carrara mermer hangi alanlarda kullanılır?

Bianco carrara mermer İtalya'nın Carrara Bölgesi'nde çıkarılan ve iç tasarımlarda son derecesi kullanılan önemli bir mermer çeşididir.

Bianco carrara mermer hangi alanlarda kullanılır?

Bianco carrara mermer İtalya'nın Carrara Bölgesi'nde çıkarılan ve iç tasarımlarda son derecesi kullanılan önemli bir mermer çeşididir. Bu mermer çeşidi doğal taş sınıfında yer almaktadır. Bianco carrara mermer son derece dayanıklı ve güzel bir ürünü ifade etmektedir. Dünyanın en eski mermer ocaklarında çıkarılan bu mermer çeşidi günümüzde de aktif olarak kullanılmaktadır. Bianco carrara mermeri günümüz beyaz mermer çeşitlerinden ayıran en önemli özelliklerden biri üzerindeki gri damarlardır. Bu damarlar Marmara son derece hoş bir görünüm kazandırmaktadır. Özellikle taş renkleri ve siyah beyaz da sıklıkla kombin edilmektedir. Bianco carrara mermer İtalyan beyaz mermeri olarak da bilinmekte ve iç ve dış mimari tasarımların çoğunda kullanılmaktadır.

Bianco Carrara mermer nerelerde kullanılır?

Bianco carrara mermer genel anlamda iç mekan tasarımlarda kullanılmaktadır. Beyaz mermer çeşitleri arasında yer alan bu önemli taş zemin döşemeleri, lavabolar, mutfak, tezgahları, masalar ve hatta küçük objeler de dahi karşımıza çıkmaktadır. İç mimarlar özellikle bu taş çeşidini son derece sağlam ve dayanıklı olduğu için tercih eder. Savaş Granit Mermer ülkemizde Bianco carrara mermer ve Calacatta mermer çeşitleri başta olmak üzere birçok Mermer ve granit çeşidini müşterilerine uygun fiyatlarla sunmaktadır. Kuruluş bünyesinde son derece profesyonel bir ekibi istihdam etmekte ve mermer sektöründeki yenilikleri takip ederek bünyesine entegre etmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER