Çelik: Kürt vatandaşlarımıza yönelik bir saldırı var

Çelik: Biden’ın sözlerinde Kürt vatandaşlarımıza yönelik bir saldırı var

Çelik: Kürt vatandaşlarımıza yönelik bir saldırı var

VanHaber - AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD Başkan Adayı Joe Biden’in Kürtler ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilişkin sözlerine ilişkin, “Açıklamalarda Kürt vatandaşlarımıza dönük büyük bir saldırı var” dedi.Ömer Çelik, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısı devam ederken gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Joe Biden’in tartışmalara neden olan sözlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çelik, “Joe Biden’in açıklamalarında Kürt vatandaşlarımıza dönük büyük bir saldırı var. Bu saldırı ve hakaret topyekün reddedilmiştir. Aslında PKK ve PYD’yi kastederek bütün Kürt vatandaşlarımızı ve bütün bölgedeki Kürtleri kendisinin elemanı veya siyasetinin uzantısı olarak göstermek şeklinde hiçbir siyasi ahlakla bağdaşmıyacak bir yaklaşım var” ifadelerini kullandı.

Çelik, geçmişte bunu bazı gruplar üzerinden yapmış olabileceklerini belirterek, “Ne ülkemizdeki tek bir Kürt vatandaşımız ne bölgedeki tek bir Kürt çocuğu bu emperyalist siyasetin lejyoneri olmaya asla ve asla iyi bir gözle bakmaz” diye konuştu.

“Bu emperyalist siyasetin Kürt çocuklarını kendi lejyoneri yapma siyasetini herkes lanetler” Çelik, sözlerine şunları ekledi:“Bu oyun çok uzun zaman oynandı. Kendi çocuklarını kendi çıkarları için savaşa göndermeyenler bu bölgedeki çocukları Ortadoğu’daki çocukları kendi çıkarları için çeşitli savaşlara sürdüler ve yok ettiler.

Kim PKK/PYD’ye destek veriyorsa, PKK/PYD’ye silah gönderiyorsa Kürt çocukları için sadece cenaze istiyordur.”Çelik, “Kürt çocuklarının yaşamasını isteyen, iyi bir hayat sürmesini iyi bir eğitim sahibi olmasını, demokratik ve onurlu bir ülkenin eşit yurttaşları olmasını isteyenler bu dış müdahale siyasetine topyekün karşı durması gerekir ve nitekim karşı duracaklardır” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hikmet Şanlı
Hikmet Şanlı - 9 ay Önce

Ömer bey siz bütün kurdlerin akıllarıyla alay ediyorsunuz kürtler neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmiyorlar öylemi ömer bey

Jirki
Jirki - 9 ay Önce

Kürtlere en büyük saldiriyi akp yapti yapıyor artık yemezler

başkale
başkale - 9 ay Önce

kürtleri yok sayy sonra her türlü zulmü yapp iradesine ipotek koyy şimdi desen bunları BİDEN yaptı drsin LAF CANBAZLIĞINI BIRAKK ÖMERİM YEMEZLER ARTIKKK

Mehmet
Mehmet - 9 ay Önce

Kimse sizin iktidarınız kadar kürtlere hakaret etmedi. Bidene seçimde başarılar

Serhatlı 65
Serhatlı 65 - 9 ay Önce

Zede xebernede gejo tu kiyi

vanlıı
vanlıı - 9 ay Önce

bi kürt olarak anadilde eğitimi istiyorum özgürce kürtçe konuşmak istiyorum bu haklar er yada gec gelecekkk 2023 akp gidecek Allahın izniyle

Erdal mercan
Erdal mercan - 9 ay Önce

Ömer bey Erzurum deyişleri vardır toprak başına

SIRADAKİ HABER