CHP'li Başkan Özcan: Sayın Demirtaş’tan umutluyum çıkarsa….

Tanju Özcan: Sayın Demirtaş’tan umutluyum çıkarsa Örgüt’e….

CHP'li Başkan Özcan: Sayın Demirtaş’tan umutluyum çıkarsa….

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Haber Global ekranlarında yayınlanan Siyaset Özel programında Senem Tolunay Ilgaz’ın moderatörlüğünde gazeteci Faruk Aksoy ve Aytunç Erkin’in sorularını yanıtladı HDP sorusunu şu yanıtı verdi:

HDP terör örgütüyle bağlantılarını maalesef kopartamadı. Kopartma konusunda da bir gayreti olduğunu ben göremiyorum. Terör örgütüyle arasına bir türlü mesafe koyamıyor. HDP bütün Kürt vatandaşlarını falan temsil etmiyor. Terör örgütüne karşı Kürt vatandaşlarımızın artık ciddi bir antipatisi oluştu. PKK’nın avukatlığını yapsın diye HDP’ye oy veriyor değil milyonlarca insan. Selahattin Demirtaş’ın neden cezaevinde olduğu, hangi gerekçeye dayandığını bilmiyorum. Sayın Demirtaş şunu söylemedi yıllardır, söylemeye çalıştı. Ben Sayın Demirtaş’tan nedense umutluyum. Ona biraz daha farklı bir gözle bakıyorum. Çünkü Sayın Demirtaş’ın 7 Haziran seçimlerinden sonra ‘PKK denen örgüt’ diye başlayan bir konuşmasını çok iyi hatırlıyorum. İmralı notlarına bakınca terör örgütü lideriyle ne kadar ters düştüğünü, Kandil’in yöneticileriyle ne kadar ters düştüğünü görüyorum. Sayın Demirtaş’ın cezaevinden çıkar çıkmaz şunu söylemesini umuyorum. ‘Örgüt silah bıraksın, devlet bunun karşısında bir af çıkarsın ve bu sorunu görüşmek üzere ilk randevuyu Sayın Bahçeli’den istiyorum’ demesini bekliyorum. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Botan  Eruh
Botan Eruh - 2 ay Önce

Bu çakal kime hizmet ediyor kimse bunu takmıyorken Mansur yavaş ve Ekrem imamoğlunu kıskanıyor kendini gündemde tutmaya çalışıyor daha geçen Selahttin başkanın resmini paylaşan Kürt çalışanını işten atan bu çakal şimdide selo başkana yalakalık yapıyor ???

SIRADAKİ HABER