CHP'li Tanrıkulu Selahattin Demirtaşı Cezaevinde Ziyaret Etti

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Selahattin Demirtaşı Cezaevinde Ziyaret Etti.

CHP'li Tanrıkulu Selahattin Demirtaşı Cezaevinde Ziyaret Etti

Tanrıkulu ziyaret sonrası açıklamada bulundu. Demirtaş ve Zeydan’ın durumunun iyi olduğunu söyleyen Tanrıkulu, “Herkese selam ve sevgileri var. Bir kez daha buradan ifade ediyorum. 5 yıldır cezaevindeler, Diyarbakır'dan buraya getirildiler.

Hukuksuz bir şekilde cezaevinde tutuluyor. AİHM'in ve AİHM Büyük Daire'nin kararı var, 'Derhal tahliye edilmesi gerektiği' yönünde. Geçen hafta itibariyle Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi 30 Eylül'e kadar taahhüt edilmesi konusunda karar aldı ama Mahkeme Başkanı'nın covid olması sebebiyle 18 Ekim'e ertelendi.

Ama bilinmesini isterim ki tamamen ve tamamen siyasi rehin olarak cezaevinde tutuluyor. Hukuki hiçbir delil yok. Hoşçakalın" dedi.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarının uygulanmasını denetlemekle yükümlü Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, iş insanı Osman Kavala ve eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'la ilgili geçen hafta kararlarını açıklamıştı.

Komite, Türkiye'nin Selahattin Demirtaş'la ilgili 30 Eylül'e kadar eylem planı sunmasını beklerken Osman Kavala için ihlal prosedürü başlatılmamıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatan sever
Vatan sever - 4 hafta Önce

Bu dünyada akıllı dürüst dediğini yapan adam gibi adam maalesef akp ile mhp korkudan suçsuz yere ceza evinde tutuyor

SIRADAKİ HABER