Ciğerlerimiz Yanıyor: 7 İlde Yangın Sürüyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 7 ilde 20 ayrı yangını kontrol altına alma çalışmalarımız sürüyor.

Ciğerlerimiz Yanıyor: 7 İlde Yangın Sürüyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli; Adana, Antalya, Kayseri, Kütahya, Mersin, Muğla, Osmaniye olmak üzere 7 ilde toplam 20 yangını kontrol altına alma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi ve "Yangınları kontrol altına almak için; 2 İHA, 3 uçak, 38 helikopter, 1 insansız helikopter, 680 arazöz ve 4.000 personelimiz görevde" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sosyal medya hesabından orman yangınlarına ilişkin açıklama yaptı. Pakdemirli, iki gün içerisinde 17 ilde 58 orman yangının çıktığını, 38 tanesinin kontrol altına alındığını belirtti ve şu açıklamayı yaptı:

"Adana, Antalya, Kayseri, Kütahya, Mersin, Muğla, Osmaniye olmak üzere 7 ilde toplam 20 yangını kontrol altına alma çalışmalarımız devam ediyor. Yangınları kontrol altına almak için; 2 İHA, 3 uçak, 38 helikopter, 1 insansız helikopter, 680 arazöz ve 4.000 personelimiz görevde.

Bu süreçte tüm zor şartlara rağmen var gücüyle çalışan orman kahramanlarımıza, onları destekleyen tüm kamu kurumlarımıza, belediyelerimize, özel sektörümüze ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2021, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahoni
Mahoni - 2 ay Önce

Suriyeliler nerde söndürse söndürse Suriyeliler söndürür bu yangına sebep olanın Allah belasını versin inşAllah

SIRADAKİ HABER