Coronaya Yakalanan HDP'li 3 vekilin ismi belli oldu

HDP’de koronavirüse yakalanan milletvekili sayısının bir değil 3 olduğu öğrenildi.

Coronaya Yakalanan HDP'li 3 vekilin ismi belli oldu

VanHaber - Independent Türkçe, koronavirüse yakalanan isimlerin Mardin Milletvekili Pero Dundar, Şırnak Milletvekili Nuray İmir ve Muş Milletvekili Mansur Işık olduğu bilgisine ulaştı.Milletvekillerinin evlerinde karantinada oldukları, sağlık durumlarının ise iyi olduğu öğrenildi.

HDP Genel Merkezi de kısmi karantinada Ankara’da bulunan HDP Genel Merkezi’nin de kısmi karantinaya alındığı, binaya giriş – çıkışların kontrollü yapıldığı öğrenildi. HDP bir vekilin virüse yakalandığını duyurmuştuHDP, gruplarından bir milletvekilinin Kovid-19’a yakalandığını, vekilin sağlık durumunun iyiye doğru gittiğini açıklamıştı.HDP’den konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı:

Grup salonumuzun da bulunduğu katta bir temizlik personelinin enfekte olduğu hafta başında tespit edilmiştir. Bunun ardından çay ocağı, kat personeli, danışmanlar ve milletvekillerinin test yaptırmaları kararı alınmıştır. Bu kapsamda yapılan ilk testlerde maalesef bir vekilimizin de enfekte olduğu anlaşılmıştır. Kendisi şu anda doktor kontrolü altındadır, sağlık durumu iyiye gitmektedir. Bu konuda bulaşın artmaması için maske, fiziki mesafe ve hijyene dikkat etme tedbirlerinin aksatılmaksızın hem Meclis’te hem de Meclis dışında uygulanması konusunda kararlı ve özenli olmaya devam edeceğiz.
TBMM’de şu ana kadar 20 kişide koronavirüs çıktığı biliniyor.

Vekillere haftada 2 kere test

Meclis Genel Sekreterliği, tüm milletvekillerine Meclis Başkanı onayı ile yazı göndermişti. Buna göre vekiller parlamentoya giderken Kovid-19 testi olmuştu.

Ayrıca vekillere haftada iki kere test yaptırma tavsiyesinde de bulunulmuştu. Meclis hastanesindeki tüm personele de test yapma zorunluluğu getirilmişti.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdal
Erdal - 11 ay Önce

Rabbim çok büyüksün, sen kalkıp şehir şehir eylem yapacak ortalığı karıştıracaksın olacağı buydu , hiç şaşırmadım .

Metin duman
Metin duman - 11 ay Önce

Geçmiş olsun

Erdal
Erdal - 11 ay Önce

Çalıp cirpmanin hırsızlığın adaletsizliğin insanları kutulastirip kendini üstün ırk sayildigi Allah'ın verdiği dili inkar edin diyen bı zihniyete karşı yapılan yurus korona öldürmez katektersizlik oldurur

m Şerif Acun
m Şerif Acun - 11 ay Önce

Allahtan acil şifalar diliyorum çok kiymetli millet vekillerimize

Erdal
Erdal - 11 ay Önce

Beyin kaç para bı sur aksama varr

SIRADAKİ HABER