Cumhur İttifakı 52 İlde Çöktü!

Avrasya Araştırma Aralık ayına ilişkin anket sonuçlarını açıkladı...

Cumhur İttifakı 52 İlde Çöktü!

VanHaber * Avrasya Araştırma Aralık ayına ilişkin anket sonuçlarını açıkladı, araştırmaya göre AKP-MHP-BBP ortaklığını içeren Cumhur İttifakı çöküşü yaşıyor. Araştırma sonuçlarına göre Cumhur İttifakı'nın oy oranı 52 ilde muhalefetin gerisinde kaldı.

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz Cumhur İttifakı'nın önde olduğu il sayısını 29 olarak ifade etti. Özkiraz, "Geriye kalan 52 ilde muhalefetin toplamı Cumhur İttifakı'nı geçiyor" dedi.  

Anket sonuçlarında kararsızlar dağıtılınca da muhtemel genel seçim sonuçlarında AKP: Yüzde 33.3, CHP: Yüzde 26, 6, İYİ Parti: Yüzde 13,5, HDP: Yüzde 10, 5, MHP: Yüzde 10 olarak belirlendi. Diğer partiler arasında Gelecek Partisi: Yüzde 2,5, DEVA Partisi: Yüzde 2,8, Saadet Partisi: Yüzde 0,63 olarak ölçüldü. İşte o anket sonucu: 

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2020, 00:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takki Takki
Takki Takki - 3 hafta Önce

Allah sesinizi duysun bu vurguncular ülkeyi sömüren mafya babaları katilleri ve hırsızları bir an önce seçim olsun adalete hesap versinler

wanlı
wanlı - 2 hafta Önce

ıslah barajı geçemezsiniz ben insanların bukdar çaresiz petişan görmemiştim zalimler hep zengine zalime fakir zaten bitmiş ?

memet altın
memet altın - 2 hafta Önce

bırakın artık reziletiniz kendinizi halkkınızı tüm Avrupa ülkelerinin dilindeyiz awrupa sizi kızlaniyor :)

SIRADAKİ HABER