banner97

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gara düştü, iş bitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'da konuştu. Erdoğan, Gare operasyonu ile ilgili "Gara düştü, Allah'ın izniyle iş bitti" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gara düştü, iş bitti

VanHaber - Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Trabzon 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Gare harekatı ile ilgili açıklamalarını bugün de sürdüren Erdoğan, "Gara önemli, sıkıntılı bir bölgeydi ve Gara düştü, Allah'ın izniyle bitti" ifadelerini kullandı.

"Bir daha benzer saldırılara uğramamak için güvenli hale getirdiğimiz yerlerde ne kadar gerekiyorsa o kadar kalacağız" diye konuşan Erdoğan şöyle devam etti:

'HERKESİN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖSTERDİ'

"Birkaç gündür yüreğimiz şehitlerimizin acısıyla buruk. Geçmişi sivil katliamlarıyla dolu, son olarak silahsız insanları acımasızca infaz edecek kadar alçalan bir terör örgütüyle mücadele ediyoruz. Son hadise Türkiye'nin Irak'ın kuzeyi ve Suriye'de yürüttüğü operasyonların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ıspatladı. Yine bu hadise PKK terörüne karşı samimiyetsiz duruş sergileyen herkesin gerçek yüzünü de tekrar gösterdi. PKK'ya 'PKK' diyemeyen, teröre 'terör' diyemeyen, katliama 'katliam' diyemeyen, kafalarındaki sinsi oyunları, kurdukları hain tuzakları, çevirdikleri fırıldakları gizlemeye çalışan güruhun foyası ortaya döküldü.

Şehitlerimizin acısı yüreğimizi yakarken mücadele azmimizi de biliyor, bu böyle biline. Hangi ine girerlerse girsinler girdikleri ini bulup orada geberteceğiz. Terör örgütünü destekleyenlerin riyakarlıkları öfkemizi kabartırken, attığımız adımların, yaptığımız harekatların, izlediğimiz politikaların doğruluğunu da teyit ediyor.

'EY BATI NEDEN SUSTUNUZ?'

Gelen birçak kısık ses dışında Türkiye'nin yanında kimseyi göremedik. Ey Batı neden sustunuz? Sizde böyle birşey olunca yaygaranızdan geçilmiyor. Biz görevmizi biliyoruz, bu ülkede bu teröristlere fırsat vermeyeceğiz.

Gabar'da Tendürek'te Bestler Deresi'nde bizler buraları onlara mezar ettik. Gara çok önemli bir bölgeydi. Gara'nın düşmesiyle bu iş inşallah bu iş iş bitti. Tehlikenin olduğu yerlere doğru operasyonlarımızı genişletiyoruz. Bir daha benzer saldırılara uğramamak için güvenli hale getirdiğimiz yerlerde ne kadar gerekiyorsa o kadar kalacağız.

İçişleri ve Savunma Bakanlarım Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti, olayla ilgili bilgilendirme yaptı. Ardından İYİ Parti'ye de bir ziyaret yaptılar. MHP biz sizi Meclis'te dinliyoruz zaten bize gelmenize gerek yok dediler ve şu anda yola devam ediyoruz.

Cumhur İttifakı olarak bizim dayanışmamız farklı. Birbirimize güveniyoruz, dayanışma içerisindeyiz. Teröristlerin bize gelmesini beklemeyip biz gidip başlarını ezeceğiz. Önemli mesafe aldığımız harekatlarımızı önümüzdeki dönemde tehditlerin hala yoğun olduğu bölgelere doğru genişleteceğiz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Teşuba Li
Teşuba Li - 6 ay Önce

Ziya yi ne atiyor

Devran
Devran @Teşuba Li - 6 ay Önce

Değerli yorumcumuz tüm görüşlere eşit mesafede durmakla birlikte; küfür, hakaret, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla

Mahoni
Mahoni - 6 ay Önce

Seçimi kazanmak için sizden her şey beklenir çünkü seçimi kaybederseniz hesap veremezsiniz kaybetmemek için her türlü yola başvuruyorsunuz 13 şehit var sen çıkıp utanmadan milletin önünde sırıtıyorsun bu güzelim ülkede sana oy veren herkes seni eleştirmeye hakkı var fazlasıyla bu ülkenin geleceği için kendimize hele hele ayakcınız Bahçeli’nin ne konuştuğunu bilmiyen laflarıyla kalkıp oturmayın adaletiniz batsın sizin olan millete oluyor

Gama
Gama - 6 ay Önce

Değerli yorumcumuz tüm görüşlere eşit mesafede durmakla birlikte; küfür, hakaret, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla

Haci osman
Haci osman - 6 ay Önce

Daha öncede kobani ďüştü ďüsecek demisti

Metin duman
Metin duman - 6 ay Önce

Tira bizni

SIRADAKİ HABER