DBP Tuşba İlçe eş başkanı Aksoy'dan 1 Mayıs Çağrısı

Van’da kutlanacak 1 Mayıs İşçi Bayramı için çağrı yapan DBP Tuşba ilçe eş başkanı Delil Aksoy, “8 Mart ve Newroz’da nasıl ki milyonlar alanlarda doldurduysak 1 Mayıs günü de halkımız alanları doldurmalı ve bu savaşlara karşı çıkmalıdır” dedi. 

DBP Tuşba İlçe eş başkanı Aksoy'dan 1 Mayıs Çağrısı

Demokratik Bölgeler Partisi  (DBP) Van İl Örgütü, Musa Anter Parkı’nda kutlanacak 1 Mayıs Mitingi’ne ilişkin basın toplantısı düzenledi. İl binasında yapılan toplantıda konuşan DBP Tuşba İlçe Eşbaşkanı Delil Aksoy, kapitalist modernitenin Ortadoğu haklarını sömürdüğünü belirterek, “Kapitalizm kendini var etmek için dünyanın birçok bölgesinde savaş çıkarıyor. Maalesef savaş sonrası kan ve gözyaşı var. Bilindiği gibi özellikle kapitalizm Ortadoğu’da da büyük savaşlarda neden oluyor. Bu savaşlar da kendi egemenliğini ve sermayesini var etmek için büyük ihanetler de yaşanıyor. Biz emekçiler olarak kapitalizmin insanlığa dayattığı kan ve gözyaşını istemiyoruz” diye belirtti. 

1 Mayıs mitinge herkese katılım çağrısında bulunan Aksoy, “8 Mart ve Newroz’da nasıl ki milyonlar alanlarda doldurduysak 1 Mayıs günü de halkımız alanları doldurmalı ve bu savaşlara karşı çıkmalıdır” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2022, 02:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER