Demirtaş: Bir kişi eksik toplayan siyaseti bıraksın. Var mısın?

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tutuklu HDP eski Eş Başkanı Demirtaş’ı hedef alarak söylediği “senin tabanının miting yapacak mecali kaldı mı?” sözlerine yanıt veren Demirtaş, "İki saat için çıkayım, tek bir megafonla Yenikapı'ya gideyim. Ertesi gün de sen, devletin tüm imkanlarıyla aynı meydana çık. Bir kişi eksik toplayan siyaseti bıraksın. Var mısın?" dedi.

Demirtaş: Bir kişi eksik toplayan siyaseti bıraksın. Var mısın?

Edirne Cezaevi'nde 5 yılı aşkın süredir tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Senin tabanının şu anda miting yapacak mecali kaldı mı?" sözlerine yanıt vererek miting çağrısı yaptı. 

Demirtaş, Twitter üzerinden yaptığı çağrı şöyle:

Erdoğan, miting yapmıyorum diye merak etmiş. HDP zaten meydanlarda. Yine de çok istiyorsan haydi! İki saat için çıkayım, tek bir megafonla Yenikapı'ya gideyim. Ertesi gün de sen, devletin tüm imkanlarıyla aynı meydana çık. Bir kişi eksik toplayan siyaseti bıraksın. Var mısın?

Erdoğan ne demişti? 

AKP'li Tayyip Erdoğan, Demirtaş'a yönelik “Diğer taraftan Edirne'de cezaevindeki zat bunlara diyor ki 'Bir araya gelin, birlikte mitingler yapın.' Bunu söyleyeceğine sen bir tane miting yap bakalım orada. Sen önce kendi tabanına bir sinyal ver bakalım. Senin tabanının şu anda miting yapacak mecali kaldı mı? Biz tabii bunlarla muhatap olacak durumda değiliz. Böyle bir derdimiz yok. Eğer hala bunlar oradan idare ediliyorsa, benim milletimin özellikle bu konudaki tavrı çok açık, net ortaya çıkacaktır ve ortadadır. Milletim teröristlere veya terörizme asla taviz vermeyecektir” ifadelerini kullanmıştı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Vanlii
Vanlii - 1 ay Önce

Allah senin yar ve yardımcın olsun gonulerin Selo başkanı. Dik dur eğilme bu halk seninlee asla vazgeçme seçimde akp MHP yi sandığa gömecez Allah'ın izniyle Allah'ın kudretiyle ilk seçimde sende dışarı çıkacaksın Allah'ın izniyle

SIRADAKİ HABER