Diyarbakır Valisi: İldeki vaka sayısını açıkladı

Diyarbakır Valisi: Toplam vaka sayısını açıkladı: tehlike devam ediyor

Diyarbakır Valisi: İldeki vaka sayısını açıkladı

VanHaber - Koronavirüs salgınına ilişkin kentteki son durum hakkında bilgi veren Diyarbakır Valisi Minür Karaloğlu, alınan tedbirleri açıkladı Diyarbakır Valisi Minür Karaloğlu, il pandemi kurulu toplantısı sonrası kentte korona virüs vaka sayısı ve alınacak tedbirleri açıkladı. 54 kişinin koronavirüsten dolayı hayatını kaybettiğini açıklayan Karaloğlu, “Diyarbakır’da toplam 205 vaka var, bunlardan 20 hasta yoğun bakımda ve 6 hasta solunum cihazına bağlı olarak yaşam mücadelesi veriyor” dedi.

Diyarbakır Valisi Minür Karaloğlu, il pandemi kurulu toplantısı sonrası kentte koronavirüs vaka sayısı yeni kararlarlar ve alınacak tedbirleri açıkladı.

YAŞAMINI YİTİRENLERİN YAŞ ORTALAMASI 72

Diyarbakır’da vaka sayılarının artışının normalleşme süreci ile birlikte yaşandığını belirten Vali Karaloğlu, “Ramazan Bayramı sonrasında seyahat kurlarının gevşetilmesiyle ve hareketin artmasıyla beraber Diyarbakır’da da pozitif vaka sayılarında bir yükseliş var. Bugün geldiğimiz noktada, maalesef 54 vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yaş ortalaması ise 72 olarak kayıt altına alındı. Niye bizim 65 yaş üstü vatandaşlar ile ilgili sokağa çıkma konusunda sınırlamalar koyduğumuz Diyarbakır’daki ölen vatandaşlarımızın yaş ortalamasıyla da daha net olarak görülüyor. Hastanelerde şimdiye kadar toplam 205 kişi yatarak tedavi görüyor. Bunlardan 20’si yoğun bakım ünitesinde ve 6’sı ise entube solunum cihazına bağlı olarak yaşam mücadelesi veriyor. 189 vatandaşımız da normal servislerde tedavilerine devam ediliyor” diye konuştu.

103 YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ PANDEMİ İÇİN AYRILDI 103

Diyarbakır’da pandemi hastanelerinde ayrılan yatak sayıları ile ilgilide bilgi veren Vali Karaloğlu, “Kamu ve özel sektör hastanelerinde ayrılan yatak sayısı 373, şu anda yatan hasta sayısı ise 189’dur. Diyarbakır’da 103 yoğun bakım ünitemizi pandemiye ayırmış durumdayız ve şuanda entübe hastalarımız ile birlikte 26 yatağımız dolu” diye konuştu

YORUM EKLE
YORUMLAR
metin eryasar
metin eryasar - 11 ay Önce

valla dıyarbakırlı kardeşlerım munur beyın degerını bılın çok çalışkan bır ınsan ve sosyal herkeslen ılgılene bılen bır tıp oyle dıger valıler gıbı havalı falan degıl

SIRADAKİ HABER