E-Fatura ve Avantajları

Efatura uygulaması, faturaların internet ile kullanımı elektronik ortamda düzenlenmesini, paylaşımını ve izlenmesini sağlayan sistemdir.

E-Fatura ve Avantajları

Efatura uygulaması, faturaların internet ile kullanımı elektronik ortamda düzenlenmesini, paylaşımını ve izlenmesini sağlayan sistemdir. Çevreye sağladığı katkıdan maliyete yönelik avantajlara kadar şirketlere birçok yarar sağlayan e-fatura uygulamasına geçilerek işlerin denetim ve yönetim kalitesi artmaktadır.
E-faturanın avantajları şöyledir;

Hız;

Kağıda basımı olan faturalardan çok hızlı bir şekilde hazırlanan ve iletilen elektronik fatura ile çalışanların zamanından tasarruf sağlamış olursunuz. Müşterilerin faturalarını anında görür ve böylece tahsilat sürecini hızlandırırsınız.

Düşük Maliyet;

Dijital ortama taşınmış uygulamalar maliyet tasarrufunu da birlikte getirmektedir. Elektronik fatura sistemi baskı, postalama ve arşivleme giderlerini azaltacağı gibi çalışanların fatura düzenlemesi, belgelerin karşılaştırılması ve eşleşmesi gibi durumları da en aza indirilmesine destek sağlar. Çok fazla otomatik hale gelen süreçler ile tasarruf sağlanan çalışan süreçleri de maliyetleri düşürmektedir.

Güven;

Kağıt faturalandırmadan çok daha güvenilir olan e-fatura sisteminde hata payı çok azdır. Birçok muhasebe yazılımı, sipariş formları ve teslimat notları gibi faturalar ile gelen belgeleri otomatik bir şekilde kontrolü sağlanarak ekstra garanti sunar.

Doğaya Katkı;

Elektronik faturalar, kağıt faturalara göre çok daha fazla çevre dostudur. E-fatura sistemine geçilerek kağıt tasarrufu sağlanacağı gibi firmanızın nakliye sürecinde sağlayacağı karbon ayak izini de azaltırsınız.

E-Fatura Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-fatura tasarımı yapmak isteyenler e-fatura tasarımında dikkat edilmesi gerekli hususlar ile ilgili araştırma yapmaktadırlar. Dikkat edilecek noktalar;
-Oluşturulan dosyaya ait boyutun toplamda 150 KB’tan fazla olmaması gerekir.
-HTML kodlamasının duyarlı olmasına dikkat edilmelidir.
-Javascript kullanımından kaçınılmalıdır.
-
Fatura tasarım internet ile yüklenen resim vb. dış bağlantı adresine haiz olan unsurları kullanmadan oluşturmalıdır.

-Her tarayıcıda değişiklik gösteren CSS kullanımından kaçınılmalıdır.
-Şirkete ilişkin e-fatura tasarımında yer alan bilgilerin doğru olmasından emin olunmalıdır.


E-faturada mutlaka olması gerekli bilgiler de dikkat çeken detaylardandır. Kesilecek e-faturanın üzerinde kesinlikle yer alması gerekli bazı bilgiler mevcuttur. Bu bilgiler:
- E-faturaya yönelik düzenleme tarihi ve belge numarası
- E-faturayı oluşturan kişi ya da kuruma ait olan adı ve soyadı, varsa ticari unvan, iş adresi, bağlı olduğu vergi dairesi ve vergi kimlik numarası
- Müşterinin adı ve soyadı, ticari unvanı, vergi dairesi ile birlikte vergi kimlik numarası
-Mal ya da hizmetlerin nevi, fiyatı, miktarı ve tutarı, vergi türü ile birlikte tutarı,
-Satışı yapılan mal veya hizmete yönelik teslim tarihi ve irsaliye numarasıdır

Uysal Yazılım firması ile iletişim kurarak efatura ve tasarım hizmeti hakkında detaylı olarak bilgi alabilirsiniz.

E-fatura Tasarımı Uygulaması

Edönüşüm uygulamalarının başında elektronik faturalar gelmektedir. Günümüzde birçok firma elektronik fatura sistemi üzerinde elektronik fatura kesmektedir. Kesilen her elektronik fatura firmaya özeldir. Standart bir şablon üzerinden oluşturulan elektronik faturalar, istenildiğinde kurumsal kimliğin bir öğesi olarak da düzenlenebilmektedir. Uysal Yazılım web syafasında tüm detaylı bilgiler yer almaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER