Erciş şoförler odası seçimini Çelik kazandı

Erciş şoförler ve otomobilciler esnaf odası başkanlığına Yakup Çelik seçildi Erciş şoförler ve otomobilciler esnaf odası 19. Genel kurul seçimleri yapıldı.

Erciş şoförler odası seçimini Çelik kazandı

Erciş Şoförler ve Otomobilciler Odasının Olağan Genel Kurulunda 453 oy alan Yakup Çelik Şoförler Odasının yeni başkanı oldu. Erciş şoförler ve otomobilciler esnaf odası konferans salonunda gerçekleştirilen 19’cu olağan genel kurula oda üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplamda 596 delegenin oy kullandığı seçimde iki aday yarıştı. Kullanılan oyların 453’ünü Yakup Çelik alırken diğer aday Nurdoğan Avcı ise 46 oy aldı. 2 oy ise geçersiz sayıldı.

Erciş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı ve aynı zamanda Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanvekilliği görevini yürüttüğü sırada yakalanmış olduğu koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Hüsamettin Çelik’in yerine uzun yıllardır oda da  çalışan Çelik’in yeğeni Yakup Çelik oyların büyük bir kısmını alarak başkanlığa seçildi.

Yönetim Kurulu asil üyeliklerine; Zabit Halifeoğlu, Nevzat Çelik, Mehmet Tokay, Hamit Ergün, Mehmet Güze ve Faruk Ortakaya seçildi. Denetim Kurulu asil üyeliklerine ise; Dinçer Nadiroğlu, İbrahim Bayram ve Ömer Şahiner seçildi.

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER