Erciş yine sele felaketi: 36 hayvan telef oldu

Erciş ilçesini üçüncü kez sel felaketi vurdu. İlçeye bağlı Çetintaş (Zorewa) Mahallesi'nde öğleden sonra yaşanan sel felaketinin ardından bir çok ev ve ekili alan zarar görürken, 36 küçükbaş hayvan ise sele sularına kapılarak telef oldu.

Erciş yine sele felaketi: 36 hayvan telef oldu

VanHaber - Erciş İlçesi'ne bağlı Çetintaş (Zorewa) mahallesinde yaklaşık 1 saat etkili olan sağanak sele neden oldu. Sel suları ahır ve evlere dolarken, Maşallah Baran isimli yurttaşa ait 36 küçükbaş hayvan ise sele kapılarak telef oldu.

Dere yataklarının taştığı mahallede ekili tarım arazileri de büyük oranda zarar gördü. Mahallelinin ihbarı üzerine mahalleye Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğüne bağlı ekipler ve iş makinaları sevk edildi.

Geçtiğimiz günlerde, ilçeye bağlı Yünören (Xarxus) ,Hasanabdal ve Aksakal (Babazeng) Mahalleleri sel sularından büyük çapta zarar görmüş, yine Kırkpınar (Çilkanîya) Mahallesinde yaşanan selde ise akıntıya kapılan 70 koyun telef olmuştu. Öte yandan, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü ise aşırı yağışlardan dolayı Van ve bölge illeri için dikkatli olunması konusunda sel uyarısı yaptı. haberercis.com.tr

 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2020, 00:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER