Erdoğan'dan '128 Milyar Dolar ve Menderes' Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'te düzenlenen grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan'dan '128 Milyar Dolar ve Menderes' Açıklaması

VanHaber - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

- Gençlik Kollarımızın MKYK toplantısında partimizi ve ülkemizi geleceğe taşıyacak yol haritamızı konuştuk. Dün gece hem bir bakanlığımızı ikiye böldük, hem de 3 bakan atamasını yaptık. Pekcan ve Selçuk'a bugüne kadarki hizmetleri için teşekkür ediyorum.

-  Geride bıraktığımız 20 yılda kuruluş döneminden sonra Cumhuriyet devrinin en verimli, en üretken, en çok mücadele yaşanan dilimi bu 20 yıldır. Son grup toplantımızda kazandırdığımız hizmetleri anlatmıştım. Türkiye sanayide dışa bağımlı olduğu dönemde en küçük aksilik ülkenin tökezlemesine neden oluyordu.

- Sadece birkaç milyar dolarlık spekülasyonla 1994 yılında ülkemizi büyük bir krize sürüklediler. 2001 yılında kendi iç dinamiklerimizi kullanarak yeni bir krizi başımıza musallat ettiler. Ey  Kılıçdaroğlu hafızanı yokla varsa; bu dönemin baş aktörleri şimdi bize karşı kampanya yürüten CHP yöneticileriydi. Biz böyle bir Türkiye'yi devraldık.

-(CHP'li Engin Altay'a yanıt) Kapatma davasından gece yarısı bildirilerine kadar pek çok hukuksuz, ahlaksızlıkla karşı karşıya kaldık. Şimdi bir ahlaksız benim de akıbetimin Menderes gibi olacağını söylüyor. Be ahlaksız biz kefenimizi giyerek yola çıktık. Ölümden korkmadık. Bu yolculuğumuzu böyle devam ettireceğiz. Siz zaten ölümden kaçacak delik arayanlardansınız. Menderes'in akıbetinden memnun mu oluyorsunuz? O akıbeti hazırlayanlar da sizdiniz.. Bize de aynı akıbeti mi hatırlatıyorsunuz? Biz 15 Temmuz'u gördük, onlara mezar ettik.

Senin genel başkanın tankların arasından kaçıp Bakırköy Belediyesi'ne giderken biz orada milletmizle beraber sadece ülkemize değil tüm dünyaya selam verdik. Biz dik durduk, siz kaçtınız Bakırköy Belediyesi'nde çay-kahve sohbetine daldınız, seyrettiniz. Daha çok seyredersiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahoni
Mahoni - 7 ay Önce

Dünyanın en güzel tatlı yalanını sizler söylüyorsun din üzerinden siyaset yapan parti sizlersiniz milleti kandırmaya çalışıyorsunuz Müslümanlıkla alakanız yok 128 Milyar doları çalıp çırptınız doğru düzgün cevap vermiyorsun sen ayrı bakanların ayrı konuşuyor adaletsizler

SIRADAKİ HABER