Erdoğan HDP'nin kapatılsın çağrısına karşı çıktı

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin HDP kapatılsın sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan karşı çıktı. Erdoğan, "Bu konuda en çok bizim ağzımız yandı" dedi.

Erdoğan HDP'nin kapatılsın çağrısına karşı çıktı

VanHaber - MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "HDP'nin kapısına açılmamak üzere kilit vurulmalıdır" sözlerini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu konuda en çok bizim ağzımız yandı. Parti kapatmak yerine, kişiler üzerinden bir ceza verilecekse verilmelidir" dedi.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden bir açıklama yapan ve HDP'ye sert sözlerle yüklenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Adalet ve hukuk mutlak surette devreye girmeli, HDP'nin kapısına açılmamak üzere kilit vurulmalıdır. Yani demem odur ki, HDP'yi Türk siyasetinin taşıma ve hazmetme kapasitesi dolmuştur. Bu terör ve bölücülük yatağı kapatılmalıdır" şeklindeki sözleri siyaset gündemine bomba gibi düşmüştü.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Takki Takki
Takki Takki - 1 ay Önce

Nihayet ilk kez doğru diyorsun ama iş işten geçti çünkü her kapatılan partiye dünyalar kadar para ödediniz tek adam rejimi için bittiniz şimdi vurgunlarınızın hesabını vereceğiniz zaman geldi

vanlıı
vanlıı - 1 ay Önce

MHP YOK HÜKMÜNDEDİRR MHP YOK HÜKMÜNDEDİRR

SIRADAKİ HABER