Erdoğan’dan yangın iddialarına yanıt! PKK ile…

Erdoğan’dan yangınlarda sabotaj ihtimali iddialarına yanıt! PKK ile…

Erdoğan’dan yangın iddialarına yanıt! PKK ile…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son bir ay içinde Türkiye’de yaşanan yangınlarla ilgili sabotaj ihtimali tartışmalarına değindi.

Erdoğan, orta yayım programında gündeme ilişkin sorulara yanıt verdi. Erdoğan Yangınlardaki sabotaj ihtimaline değinerek, “Bütün teşkilatımızın oradaki faaliyetleriyle sabotaj araştırması yapıldı. Gözaltına alınanların aileleri arasında terör örgütü PKK ile iltisaklı kişiler var” ifadesini kullandı.

Erdoğan açıklamalarında, “Elbette yangınların çıkış nedeni olarak bütün ihtimaller üzerinde durduk. Polisiye olarak araştırmaları yapıldı. Bütün teşkilatımızın oradaki faaliyetleriyle sabotaj araştırması yapıldı. Gözaltına alınanların aileleri arasında terör örgütü PKK ile iltisaklı kişiler var. Geçen sene Hatay’da bunu yaşadık, aralarında teröristler çıktı. Ulaştığımız neticeleri vatandaşlarımızla paylaşacağız” sözlerine yer verdi.

“Yanan orman alanları imara açılacak” iddiaları da yanıt veren Erdoğan şu ifadelere yer verdi: “Anayasa’nın 169’uncu maddesi çok açık. Yanan ormanların yerine yeni orman yetiştirilir. Orada bir yapılanmaya gidemezsiniz. Başka çeşit tarım ve hayvancılık faaliyeti de yapamayız. Hızla ağaçlandırma faaliyetlerine başlayacağız.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatan sever
Vatan sever - 2 ay Önce

Emin ol Allah’a bu PKK’yı sen bu kadar büyüttün her iki lafından biri pkk yok CHP yok iyi parti artık milletin önüne çıkıp söyleye söyleye millet olarak senden ve konuşmalarından bıktık artık en büyük vurgun yapan partisiniz

Mahoni
Mahoni - 2 ay Önce

Siz akp ile mhp nin hükümeti çok yemiz rant elde etmek için yapmayacağınız iş yok ülkeyi bile satarsınız

SIRADAKİ HABER