Ersin Korkut’a "Seviyoruz Amed'i, Başkentimiz" Tepkisi

Hakkarili ünlü oyuncu Ersin Korkut’un sosyal medya TikTok paylaşımı yaptıktan sonra hedefe oturtuldu.

VanHaber - Twitter üzerinde TT çalışması yapılırken başarılı oyuncunun tutuklanması isteniyor. Diyarbakır ‘Başkent’ ifadesi kullanan ünlü oyuncu “Amed’i Seviyoruz Başkentimiz” dedi.

Oyuncu Ersin Korkut'un Diyarbakır ziyaretinde yanındaki şahıs ile yaptığı konuşma, sosyal medya platformu TikTok'ta yayınlandı. Yanındaki kişinin sorduğu "Diyarbakır'ı nasıl buldun?" sorusuna cevap veren Korkut, "Diyarbakır, Amed. Bizim başkentimiz" ifadelerini kullandı.

"BAŞKAN BEN OLAYIM"

Daha sonra yine aynı kişinin yönelttiği "Sen de başkanımız olmak ister misin?" sorusunu yanıtlayan Korkut, "Başkan ben olayım" dedi ve güldü. Ersin Korkut'un bu cevabı üzerine yanındaki kişi ise "Belki ülke daha iyi yönetilir" dedi.

ERSİN KORKUT İÇİN 'TUTUKLANSIN' ETİKETİ AÇILDI

İkilinin bu diyaloğu sosyal medyada kısa süre içerisinde yayılırken, tepkiler de art arda geldi. Kullanıcılar Korkut'un açıklamasını eleştirdi ve #ErsinKorkutTutuklansın hashtagi altında paylaşımlarda bulundu. Binlerce mesajın atıldığı #ErsinKorkutTutuklansın etiketi Twitter'de kısa sürede 1 numaraya çıktı.

TEPKİLERİN ARDINDAN GERİ ADIM ATTI

Gelen tepkilerden sonra geri adım atan ve Twitter hesabından yeni bir paylaşımda bulunan Korkut, "Binlerce yıllık tarihiyle medeniyetlere beşiklik yapmış kültür başkenti Diyarbakır'dayız." dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammed ozcoban
Muhammed ozcoban - 7 ay Önce

Ersin kardeşimiz milyonlardan biri ,, bu ülkenin milyonda biri olduğu biri herkeste milyon ola bilir , mesele çoğunlukta ahlak ola ondada şüphe yoktur

Latif
Latif - 7 ay Önce

Bence hiç sakıncası yok bu bir ifade özgürlüğü

vanlıı
vanlıı - 7 ay Önce

abartmayınnn bu kadar

Yurtaş
Yurtaş - 7 ay Önce

Başak konuşacak birey kalmamış gibi ersine saldırıyorlar ????

Bayram keskin
Bayram keskin - 7 ay Önce

Ersin abi candır can ????

İzzet Ataş
İzzet Ataş - 7 ay Önce

Normaldir Ersin'in konuşmasında bir sakınca yoktur. Irkçılar istediğini yazsın önemi yok

SIRADAKİ HABER