Eşine şiddet uygulayan HDP'li vekil ihraç ediliyor

Eşi Ebru Işık'a şiddet uyguladığı suçlamasıyla hakkında araştırma başlatılan Muş Milletvekili Mensur Işık'ın HDP'den ihraç edilmesi için disiplin süreci başlatıldı.

Eşine şiddet uygulayan HDP'li vekil ihraç ediliyor

VanHaber - Konuyla ilgili HDP Kadın Meclisi tarafından yapılan açıklamada, Işık’ın, eşi Ebru Işık’a şiddet uyguladığının kamuoyuna yansımasının ardından dün araştırma başlatıldığı hatırlatıldı. Açıklamada, “Araştırmalarımız sonucunda Merkezi Disiplin Kurulumuz; Ebru Işık’ın ilk beyanını esas alarak Mensur Işık hakkında kesin ihraç talebiyle Kadın Meclisimizin başvurusu üzerine soruşturma başlatmıştır. Tüm yetkileri tedbiren durdurulan Işık’ın savunması alınacaktır” denildi.

Açıklamada şöyle denildi: “Hiçbir şekilde kabul etmediğimiz kadına yönelik şiddete karşı tavrımız nettir. Kimden ve nereden gelirse gelsin, erkek şiddetine asla geçit vermeyeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyoruz. Örgütlenen erkek egemenliği karşısında ‘kadın mücadelesi her yerde’ diyerek her türlü şiddete karşı sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Hiçbir kadın yalnız değildir. Kadın Meclisi olarak, bu sürecin takipçisi olacağımızı başta kadınlar olmak üzere kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.”

AİLE MAHKEMESİNDEN UZAKLAŞTIRMA KARARI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eşi Ebru Işık’ı dövdüğü iddia edilen HDP Muş Milletvekili Mensur Işık hakkında “eşe karşı kasten yaralama” suçundan soruşturma başlattı. Ankara 1’inci Aile Mahkemesi de Işık için 6 ay uzaklaştırma kararı verdi. Bu arada Ebru Işık’ın, Mensur Işık hakkındaki şikayetini dün geri çektiği öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET SELİM SEVEN
MEHMET SELİM SEVEN - 10 ay Önce

Bir ara Sırrı Sakık sevgilisiyle Ankara'da boy boy görüntüleniyordu.Bunların mela dedikleri bir şahıs Bodrum'da sevgilsiyle keyif çatıyordu.Bunların kadına sevgisi, Kürt sevgisi hepsi palavra.
i

Mendo şoreş
Mendo şoreş - 10 ay Önce

Mehmet selim seven HDP suçlusu ile ilgileniyor sizin kilerin boy boy videoları geziyor bak istersen neler yapıyorlar ahlakı çöp tenekesine attığınızı resmi gazetede yayınlıyorlar

Ali
Ali - 10 ay Önce

Her biri bir pisliğe bulaşmış hangisi temizli.

SIRADAKİ HABER