Europe Elects, anketinde bir parti yükselişte

Europe Elects, son seçim anketini paylaştı bir parti yükselişte

Europe Elects, anketinde bir parti yükselişte

Uluslararası yayımlanan tüm anketleri bünyesinde toplayarak takipçileri ile paylaşan Europe Elects, Türkiye’den Area Araştırma Şirketi’nin gerçekleştirdiği son anketten dikkat çeken sonuçları paylaştı.

Buna göre; AKP hızla eriyor; MHP barajda. Europe Elects’in Area Araştırma Şirketi’ne dayandırdığı anket sonuçlarına göre; geçerli oylar üzerinden yapılan değerlendirmede AKP yüzde 35,2, MHP ise seçim barajına takıldığı ancak yüzde 10 oy aldığı görüldü.

Europe Elects’in yayımladığı araştırmada AKP ve MHP’deki düşüş dikkat çekerken İYİ Parti’nin yüzde 14,4 oy oranına ulaştığı görüldü. Öte yandan DEVA Partisi ise kısmi yükselişini sürdürdü.

Millet İttifakı’nın oy oranlarındaki yükselme gözlemlenirken, CHP’nin yüzde 23,7, İYİ Parti’nin ise yüzde 14,4 oy oranına ulaştığı ortaya çıktı. Bugün milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz” sorusuna verilen yanıtlarda kararsızlar dağıtıldıktan sonra oy dağılımı şöyle:

AKP: %35,2

CHP: %23,7

İYİ Parti: %14,4

HDP: %10,1

MHP: %10,0

DEVA: %3,2

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatan sever
Vatan sever - 2 ay Önce

Mhp artık akp nin ayakcısı olmuş akp ne derse o devlet Bahçeli’nin eline bir kağıt yapıştırıp tv lerde el kol hareketi ile bu işler yürümez MHP’yi ayaklar altına aldın

SIRADAKİ HABER