banner97

Faruk Tatar: Van İçin Reformun Başlangıcı EGEBİL

Yeni nesil eğitim markası Eğebil Artık Van'da, Yeni Nesil Eğitim - Öğretim modeli Van'da tanıtıldı.

Faruk Tatar: Van İçin Reformun Başlangıcı EGEBİL

Dünyada ve Türkiye’de değişen öğrenci, veli kuşağı ve bununla birlikte değişmesi ve yenilenmesi gereken eğitim-öğretim hizmetleri fikrinden hareketle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmek amacıyla yola çıkmış bir okul markası olan EGEBİL, kaliteli yeni nesil eğitim-öğretim anlayışıyla şimdide Van ile buluşuyor.

2021-2022 Yıllarında eğitim-öğretime başlayacak olan EGEBİL Okulları, Kültür Koleji’nin yerine geçecek. Daha önce Van’da hizmete başlayan Kültür Koleji artık EGEBİL olarak Van’da kolej hizmeti verecek. Kentteki basın mensupları ile bir araya gelen EGEBİL Eğitim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tatar, EGEBİL’in kuruluş amacı, Van’ı tercihi nedenleri ve yeni nesil eğitim modeliyle ilgili bilgiler verdi.

“BİR DÖNEM BİTTİ, YENİ DÖNEM BAŞLIYOR”

Faruk Tatar konuşmasını basının önemiyle başlayarak şöyle konuştu: “Van’ın geleceği için yapılacak büyük yatırımı öncelikle sizlerle paylaşmak istedik. Bildiğiniz gibi Türkiye’de ve dünyada bir dönem bitti ve yeni bir dönem başlıyor. Bununda en büyük yansıması eğitim sektöründe oluyor. Van’da EGEBİL ile yeni bir sayfa açıyoruz. Şunu öncelikle belirteyim beni bundan sonra çok fazla göreceksiniz.”

TATAR: BİLDİĞİNİZ HER ŞEYİ UNUTUN

Tatar, “Van’da eğitim-öğretim tasarımları adına bildiğinizi her şeyi unutun. Allah nasip ederse sadece buradaki öğrencilerimiz için değil, tüm özel ve devlet okullarına lokomotif olacak bir eğitim-öğretim tasarımıyla yani 4. Nesil Eğitim-Öğretim modeliyle Van’a geldik. Bu Van’da ve Türkiye’de bir ilk. Bizde bunu Van’a getirmenin gururunu yaşıyoruz. Van’da bu projeyi hayata geçirmek için destek olan ve bizleri yalnız bırakmayan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Türkiye’nin en büyük problemi bildiğiniz gibi eğitimdi, artık büyük çözümü eğitim olacak. Dolayısıyla Van’da ezber bozan bir eğitim-öğretim modeli olacak. EGEBİL Okulları Van’ımıza hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

“VAN’DA EZBER BOZACAĞIZ”

Yaşanan COVİD-19 pandemisi nedeniyle daralmanın olmasına rağmen büyük bir yatırım yaptıklarını aktaran Tatar şöyle konuştu: “Koronavirüs nedeniyle nasıl bir süreçten geçtiğimizi hepiniz yakından takip ediyorsunuz. Herkes küçülmeye doğru gidiyorken, herkes sırada beklerken ve herkes köşesine geçmiş acaba ne olacak diye bekliyorken biz bu ülkenin ve bu şehrin geleceğine yatırım yapıyoruz. Bu şehre ve bu ülkeye yapılan her yatırım elbette ki önemlidir. Ancak eğitim yatırımlarının kıymeti çok daha fazladır. İnşallah sizlerle birlikte çok daha iyi yerlere geleceğiz. Çünkü bizim kendi doğru bildiğimiz yanlışlar çok fazla, bu yüzden Van’da EGEBİL ile Van’da ezber bozacağız. Sizlerde bunu yakından takip edecek ve göreceksiniz.”

VAN’IN TARİHİ EĞİTİMLE GELECEĞE TAŞINACAK

Tatar konuşmasının devamında, “Van’ın tarihini eğitimle birlikte geleceğe taşımamız gerekiyor. Bu nedenle ezber bozan eğitim-öğretim tasarımının Van’a gelmesinin ben açıkçası heyecanını yaşıyorum. Hele hele bu kadar kıymetli eğitimcilerle bu işi yapmamız çok daha önemlidir. Bu büyük oluşumu ilk olarak sizlerle paylaşıyoruz. Bunun takdirini herkes tarafından alacağımızdan eminim. Bizler eğitimcileriz, öğretmenleriz ve bu anlamda herkesi kucaklarız. Bu kadar güzel bir şehre herkesin gelmesi gerekiyor. Ayrıca Vanlı olanların geri dönmesi gerekiyor. Bizde bu anlamda ilk Kurucular Birliği Toplantımızı Van’da yapacağız. Neden Van’da bu ve benzeri toplantıları yapacağız. İnanın bana batıdaki insanlar Van’ın böyle bir şehir olduğunu bilmiyorlar. Bunu geleceğe ve batıya taşımanın yolu da eğitimden geçiyor. Ben bu büyük eğitim-öğretim tasarımını anlatırken heyecanlanıyorum. Sizlerde bunu göreceksiniz zamanla.” İfadelerini kullandı.

Kültür Koleji eğitimcileri ile yola devam edeceklerini aktaran Tatar, başarılarını bu şekilde arttıracaklarını sözlerine ekledi. Türkiye’nin çok fazla devrimi ve reformu kaçırdığını da belirten Tatar, eğitim-öğretim reformunu en iyi şekilde yapmaları gerektiği dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 23:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER