FOX muhabiri Gazeteci Kaya’dan Ömer Çelik’e yanıt

FOX muhabiri Barış Kaya’dan Ömer Çelik’e yanıt

FOX muhabiri Gazeteci Kaya’dan Ömer Çelik’e yanıt

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin değerlendirmesi sırasında FOX TV muhabirinin toplantıya alınmamasına ilişkin açıklama yapmıştı.

Çelik açıklamasında, ”Bazılarının takıntılı şekilde ağır ifadeleri olsa da kişiselleştirmemeye çalışıyoruz. Hepiniz buraya gelip katılıyorsunuz. Söz konusu muhabir, 3-4 ayda buraya gelen bir kişidir. Şimdiye kadar hiçbir şekilde engellenmesi söz konusu olmamıştır. Bunu kendisi de ifade ediyor. Bu arkadaşımız uyarıldığında sürekli olarak burada sıkıntı çıkmıştır. FOX yönetimine de bu iletilmiştir. Diğer muhabirlerle hiçbir problem olmamıştır. Bu şahsi bir problemdir. Bu kurumların kuralları var. Buradaki kurallara uyulmasını da isteriz. Kurumsal değil, muhabirin davranışlarına yönelik bir durumdur. Hiçbir şekilde kişiselleştirmemeye çalışıyoruz. Öylesine sıralı yalanlar söyleniyor ki yazık olan tarafsız gazetecilerin emeğine oluyor.”ifadelerini kullanmıştı.

FOX muhabiri Barış Kaya,  Çelik’in bu açıklamasına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

“Sorma dedigi soruları sorduğum için…”

Muhabir Barış Kaya, “Fox Muhabirini kişisel davranışları yüzünden salona almadım. Buranın kuralları var”demiş. Ruhsar Pekcan sorusunu sorma demişti sordum.. Erdogan Bayraktar sorusunu soracağımı da biliyordu.. Salona almadi. “Kişisel” degil. Sorma dedigi soruları sorduğum için almadi salona.”ifadesinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER