Gazeteci Bülbül'e Bir Ödül de DAGC'DEN

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nce (DAGC) geleneksel olarak düzenlenen Gazetecilik Başarı Ödülü Yarışması'nda  Gazeteci ve Yazar Yusuf Özgür Bülbül de teşvik ödülüne layık görüldü.

Gazeteci Bülbül'e Bir Ödül de DAGC'DEN

GAZETECİ YUSUF ÖZGÜR BÜLBÜL'E DAGC ÖDÜLÜ
 

DAGC Başkan Vekili Esat Bindesen'in başkanlığında İHA Erzurum Bölge Müdürü Ayhan Türkez, TRT Haber Müdürü Erdal Karabacak, Anadolu Ajansı Muhabiri Muhammet Mutaf ve Pusula Gazetesi Haber Müdürü İrfan Tarakçıoğlu’nun  katıldığı jüri, Doğu Anadolu Bölgesi illerinden yarışmaya başvuran çok sayıda gazetecinin eserlerini değerlendirdi.  Zeki Kurnuç Teşvik Ödülü'ne  Muş'tan Yusuf Özgür Bülbül, Erzurum Kardelen TV'den Ahmet Erçek layık görüldü.

  
Erzurum, Erzincan, Kars, Iğdır, Ardahan, Ağrı, Bayburt, Muş ve Tunceli illeri ile ilçelerinde görev yapan yerel ve yaygın basın kuruluşlarından çok sayıda gazetecinin katıldığı yarışmada yaklaşık 200 başvuru değerlendirildi. Değerlendirme sonucu 19 dalda yerel ve yaygın kategoride ödüle layık görülen eserler belirlendi. Bu yılki değerlendirmede gazete ve televizyonlarda kullanımı dikkate alınarak yarışma dallarına karikatür ve drone görüntüsü de eklendi.  
Bu arada her bir dala merhum gazetecilerin adı verilerek anıldı. Ödül töreni ve özel ödüller ile ilgili bilgi daha sonra yapılacak.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER