Hakkari Belediyesinde Dolandırıcılık: AKP adayının kardeşi tutuklandı

Kayyım yönetimindeki Hakkâri Belediyesi'nde çalışan AKP'li Abdulmecit Tarhan'ın kardeşi R. Tarhan'ın, birçok kişiyi dolandırmak ve rüşvet almaktan tutuklandığı öğrenildi.

Hakkari Belediyesinde Dolandırıcılık: AKP adayının kardeşi tutuklandı

VanHaber - Hakkâri Belediyesi eski eşbaşkanları Dilek Hatipoğlu ve Nurullah Çiftçi'nin yerine kayyım olarak atanan Vali Yardımcısı Cüneyt Epçim döneminde işe alınan R. Tarhan'ın birçok kişiyi dolandırdığı ve rüşvet aldığı ortaya çıktı. İddialara göre, AKP'nin 27'nci dönem milletvekili adayı ve eski Hakkâri İl Başkanı Abdulmecit Tarhan'ın kardeşi olan R. Tarhan, su borçlarını ödeyemedikleri için belediyeyle icralık olan birçok kişiden rüşvet aldı.

Haklarındaki icraların kaldırılmadığını fark eden kimi kişiler, bunun üzerine R. Tarhan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gözaltına alınan R. Tarhan, 8 Ekim'de çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 200 bin TL’yi aşan miktarda rüşvet aldığı iddia edilen R. Tarhan'ın, verdiği ifadede aldığı paralarla kumar oynadığını söylediği kaydedildi. 

Söz konusu iddialar, kentte yayın yapan kimi yerel sitelerde de yer aldı. Yine, fesh edilen HDP'li belediye meclis üyeleri de olayı doğruladı.  HDP İl Örgütü'nün konuya ilişkin açıklama yapması bekleniliyor. (Hakkari/MA)
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
vanlıı
vanlıı - 2 ay Önce

kayyumda en ağır cezayı verin bu rüşvetciye müeebet verinn

Takki Takki
Takki Takki - 2 ay Önce

Akp nin yağtığı her zamanki işi ayakcısı mafya katil zanlısı hırsızları ceza evinden çıkarmak utanmadan milletin önüne çıkıp birde konuşuyorlar

Erdal
Erdal - 2 ay Önce

Hdp den olsa kanallar gazeteler avaz avaz bağırıyordu şimdi. Bir kaç yerel gazete dışında kimseden ses çıkmıyor...

SIRADAKİ HABER