banner97

HDP'den yeni parti kuracak olan Ayhan Bilgen'e yanıt

HDP'den yeni parti kurma sinyali veren Ayhan Bilgen'e yanıt

HDP'den yeni parti kuracak olan Ayhan Bilgen'e yanıt

Vanhaber - Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yeni bir siyasi parti kurma sinyali veren Kars Belediyesi eski Eş Başkanı Ayhan Bilgen’e HDP’den yanıt geldi. HDP’den yapılan açıklamada, “Temennimiz, fikirlerinin iktidara payanda olmaması” denildi. Bir süre önce Kobani soruşturması kapsamında tutuklanan Bilgen, “Türkiye’de yeni bir fikir ve tarza ihtiyaç var. Bunun düşünsel ve toplumsal zeminini oluşturmak gerekiyor. Bunun yeni bir siyasi partiye dönüşme ihtimali, göreceği ilgi ve imkanlarla ilgilidir” ifadelerini kullanmıştı.

Tutuklanmasının ardından HDP’ye yönelik bir dizi eleştiride bulunan Bilgen’e yanıt veren HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin Bilgen’in “yeni parti sinyali” olarak yorumlanan son mesajına ilişkin sorusunu yanıtladı. Bilgen’in HDP’de siyaset yaptığı için iktidarın hedefi olduğunu belirten Oluç, Bilgen’le uzun yıllardır siyaset yaptıklarını ve önümüzdeki dönemde de sürdüreceklerini belirti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Teşuba Li
Teşuba Li - 7 ay Önce

Bu tür haber ve yorumlar halkların kardeşliğine düşmanlık besleyenlere hizmettir. Elbette fikir , eleştiri ve öz eleştiri yapılır .ama bu kardeşlik projesine zarar verecek ve osmanlı oyunlarına,saray entrikacı hizmetlerinide tarihten bilmek lazım .demokrasi ve kardeşlik projesi bedel isteyen bir projedir .orta sinif ve liberalizme yer yoktur .insan olmanın gereği ilkeli ve dik duruşlu olmaktan geçer.kürt ve halkların kardeşliğini savunacak,Hakkı hakikati savunacak bir parti kurulacaksa buna asla izin vermezler Hdp' den daha demokrat ve insani talepler varsa size kurdutmazlar ,olsa olsa onlara hizmetkar olursa belki ,daha önce aynı kulvarda katliamlara imza atanlara bile düşmanlık yapıyorlar ,oyuna gelmeyin inkarçı imhaci ve soykirmci zihniyeti tanimamişsaniz size yuh olsun...

Takki Takki
Takki Takki - 7 ay Önce

Yeni parti kuran her kim olursa olsun akp nin yalakası mhp den hiç bir eksiği yok

Erdal
Erdal - 7 ay Önce

Değerli okuyucumuz tüm görüşlere eşit mesafede durmakla birlikte; küfür, hakaret, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla!

SIRADAKİ HABER