banner97

HDP Eş Genel Başkanı Van'da Konuştu: Bu Manzara Utançtır

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin “İş ve Aş Buluşmaları” kapsamında Van düzenlenen programda açıklamalarda bulunuyor.

VanHaber - Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP), “Herkes için Adalet” kampanyası kapsamında düzenlediği “İş ve Aş Buluşmaları”nın 3’üncüsü Van’da gerçekliyor. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, program kapsamında kente bağlı Saray ilçesine geldi. Buldan ve beraberindekilerin, ilçede bulunan Kapıköy Sınır Kapısı’nda yapmak istediği açıklamaya izin verilmedi. Sınır kapısına yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan bir noktada partililerin önleri belediye kamyonları ile kesilerek, geçişlerine izin verilmedi.

Polis engelinin devam ettiği programda Buldan açıklamalarda bulunuyor.

‘BU MANZARA UTANÇTIR

Buldan, şunları söyledi: “Bugün karşılaştığımız bu tutum ve manzara Türkiye’nin geleceği, Türkiye’nin demokrasisi açısından tam bir utançtır. Darbe dönemlerinde bile bu ülkede bu görüntüler yaşanmamıştır. Bu ülkede darbe yapmak isteyenler bile sizin kadar fütursuzca davranmamıştır. Hatta 15 Temmuz darbesi gerçekleşseydi, bugünkü durumla aynı şeyler yaşanacaktı. Biz bu talimatın, burada açıklama yapmamıza izin vermeyenlerin kimler olduğunu biliyoruz. Ancak and olsun ki bu talimata sizi sürükleyenlere, size bu talimatları verenlere asla prim vermeyeceğiz, asla onların önünde diz çökmeyeceğiz. Bizim halkımızla, tabanımızla seçmenimizle aramıza kimse giremeyecek. İşte bunu yaptığınız için her gün oy kaybediyorsunuz. İşte bunu yaptığınız için her gün küçülüyorsunuz. Siz bunu yaptığınız için biz büyüyoruz, çoğalıyoruz.  MA

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 13:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haci osman
Haci osman - 6 ay Önce

Istifa edin ulke erken secime gitsin ekonomi zaten bitmis tam bitsin

Adalet
Adalet @Haci osman - 6 ay Önce

Onlarda o cesaret yok. Devleti eleştirirler ancak istifa etmeye yanaşmazlar. Çünkü bir çoğunun çarkı son bulacak.

vanlıı
vanlıı - 6 ay Önce

HDP yasak akp ye serbest asla akpye oy yokkkkk

SIRADAKİ HABER