banner97

HDP Kapatılacak Mı? O isimden Açıklama

HDP'nin kapatılmasına ilişkin siyaset gündeminde yer alan tartışmalara AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'den açıklama geldi. Zengin kararın AYM tarafından verileceğinin altını çizdi.

HDP Kapatılacak Mı? O isimden Açıklama

VanHaber - Siyaset gündeminin en önemli konu başlıklarından birisi haline gelen HDP’nin kapatılmasına ilişkin hükümet kanadından yeni açıklamalar geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin düzenlediği bir basın toplantısında HDP’nin kapatılması konusuna ilişkin süreç değerlendirmesinde bulundu.

AK PARTİ’DEN HDP AÇIKLAMASI

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, TBMM’de bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında gündem ve siyaset başlıklarını ele alan Zengin önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Özlem Zengin, HDP’nin kapatılması konusuna dair konuştu. Konuşmasında HDP’nin kapatılmasına dair kararın siyaset tarafından verilmeyeceğinin altını çizen AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, bu alanda kararın AYM tarafından verileceğini vurguladı.

Özlem Zengin, basın mensubunun HDP sorusuna dair açıklamasında “HDP’nin kapatılmasına, siyaset karar vermeyecek. Süreci başlatmak için imkan var. Ama buna karar verecek olan Anayasa Mahkemesi. O yüzden Anayasa Mahkemesinin vereceği kararla alakalı önceden bizim herhangi bir şey söylememiz mümkün olamaz.” açıklamasında bulundu.

Özlem Zengin konuşmasında ayrıca HDP’yue yönelik eleştirilerde de bulundu. HDP’li milletvekillerinin TBMM Genel Kurulunda çok aleni bir şekilde PKK’ya destek verdiklerini ifade ederek dünyanınhiçbir yerinde, hiçbir mecliste böylesine bir üslup olmadığını söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vanlıı
vanlıı - 6 ay Önce

HDP ye 6 milyon oy veren insanlar saygı ülkede şehit haberi gelince tek işiniz HDP ye saldırmak oluyor bu sevdadan vaz gecin asla HDP yi kapatamasınız mhp ağzıyla konuşmayın emin olun ki hdp yi kapatsanız asla hdp ye oy veren insan akp oy vermezzzzzzzzzz illah hdp ye gene oy verir bu sefer 6 milyon değil 10 milyon insan hdp ye sahip cıkar hak hukuk adalet

Mahoni
Mahoni - 6 ay Önce

Kapatamazsınız çünkü siyasetiniz aynı tv kanalı ve sosyal medya üzerinden bunlar terorist diye konuşuyorsunuz kapı arkası abi kardeş dost olan millete oluyor siyasetiniz bu adaletsizler

Devran
Devran - 6 ay Önce

Değerli yorumcumuz tüm görüşlere eşit mesafede durmakla birlikte; küfür, hakaret, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla!

Teşuba Li, vanli ya cv
Teşuba Li, vanli ya cv - 6 ay Önce

Sen faşizmle mayalanmiş dünyadan habersiz cahilin birisin

SIRADAKİ HABER