banner97

HDP Onursal Başkanı Kürkçü: Garê, AKP için büyük rezalet oldu

HDP Onursal Başkanı Ertuğrul Kürkçü Garê operasyonunu değerlendirdi.

HDP Onursal Başkanı Kürkçü: Garê, AKP için büyük rezalet oldu

VanHaber - Artı TV'de Ezo Özer'in sunduğu Odak Programına katılan HDP Onursal Başkanı Ertuğrul Kürkçü, Garê operesyonunu değerlendirdi: "AKP için büyük rezalet oldu." dedi. "Gare harekatıyla beraber AKP oyunlarını görmüş olduk" diyen Kürkçü, "Gare'de şapkadan tavşan çıkartarak milliyetçi muhalefet saflarında gedik açmaya çalıştı. Fakat bu büyük bir felakete dönüştü ve AKP için büyük bir rezalet oldu. Bu rezaletten çıkmak için mızrağın öbür ucuna yüklendi ve Halkların Demokratik Partisi'ne yönlendirerek, geriletmek, yeniden kapatma tartışmalarını açmak ve Kürtlerin hedefsiz ve siyasette sahipsiz kalmasını sağlamak... Buradan da öbür cephede kendisine alan açmaktı. İki oyunuda birden oynadı ama bugünki tablo AKP'nin her iki alanda da büyük bir çöküş ile bu operasyonun sonuçlandığını gösterdi. Milliyetçi muhalefet saflarında yaprak kıpırdatamadı" dedi. 

'TAYYİP ERDOĞAN ÜST ÜSTE HATALAR YAPIYOR' Gare harekatının sahada çatışan güçlere önceden haber vererek başarılı olmasının çok küçük bir ihtimali olduğunu söyleyen Kürkçü, "Erdoğan, Genelkurmay Başkanı'nı dolaylı yoldan suçladı. 'Başarısız oldular' dedi Erdoğan. Ardından 'başarısız' olanı da muhalefete gönderdi, korkutmak için. Çok büyük bir karamboldü iktidar için. Muhalefette bu karambolü görünce daha da kararlı bir tutum takındı ve ben esasen muhalefetin göründüğü kadar avanak olmadığını, süreci okuyabildiğini ve bu sefer korkusunu da bastırmaya başardığını söyleyebilirim" dedi. 

'ERDOĞAN'IN AKLI BAŞINDA DEĞİL' Gare nereye düştü olduğu yerde duruyor diyen Kürkçü, "Sadece o sığınak, o tutsakların muhafaza edildiği yere yapılan harekat bitti. Orası çöktü, oradaki insanlar öldü mağara yerinde duruyor, insanlar yok. Hayat ve çatışma devam ediyor. Tayyip Erdoğan idrakini kaybetmiş bir insandır, aklı başında değildir" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 13:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takki Takki
Takki Takki - 6 ay Önce

Reis bey çıkıp Kılıçdaroğlu teroriste destek verdi yok efendim hdp ye destek verdi tek adam Kılıçdaroğlunun oğlu ve başta vatani görevini yapan biz bu üikede şanıyla şerefiyle görevimizi yaptık kalkıpta çürük raporu ve parayla şerefsizlik yapmadık kimler şerifli vatan sever kimlerin vatana millete hainlik yaptığı ortada damattan Bilal’den belli değil mi vatan hainleri adaletsizler

Vatan sever
Vatan sever - 6 ay Önce

Aynen öyle vAllahi doğru diyorsun bu iki parti çok tehlikeli işlere imza atıyor hemen hemen herhün yolsuzlukları damadın 130 milyar doları götürmesi Bilal beyin bavullar dolusu dolarlarla Paris’te görüntülenmesi bunun hesabını soran kimseler çıkmadı o yüzden seçimi kazanmak için her türlü yola başvuruyorlar yazık güzelim ülkemize

Devran
Devran - 6 ay Önce

Pkk ya destek veren kansız namussuzdur...

Adalet
Adalet - 6 ay Önce

Sizin aklınız başınızda mı? PKK denilen katil bölücü terör örgütü Askerlerin kafasına sıktı. Bomba atılan yerde kafada kurşun mu olur. CHP de hdp de PKK nın siyasi ayağı. O ayağı kıracağız az kaldı.

SIRADAKİ HABER