İntihar Eden 17 yaşındaki L.Ö.’nün tecavüze uğradığı ortaya çıktı

Kadınları şantaj yoluyla fuhuşa sürükleyen çetenin ifşası sonrası ailesi köyden Hakkari merkeze taşınan 17 yaşındaki L.Ö.'nün, babası, dayısı ve kuzenin tecavüzü sonrası yaşamına son vermek istediği ortaya çıktı.

İntihar Eden 17 yaşındaki L.Ö.’nün tecavüze uğradığı ortaya çıktı

Hakkari merkezde 30 Ekim akşamı L.Ö. adında 17 yaşındaki kız çocuğu intihara sürüklendi. Bulunduğu evin dördüncü katından aşağıya atlayan L.Ö., çevredekilerin yardımıyla hastaneye kaldırıldı. Hastaneye sevk edilmeden önce ise polislere verdiği ifadede babası, kuzeni ve dayısının tecavüzüne maruz kaldığını, hastaneye gelen aile bireylerinin ifade vermemesi için kendisine baskı yaptığı ve daha fazla dayanamayıp intihar ettiğini söyledi.

Verilen ifade sonrası aile bireyleri, dün sabah saatlerinde polisler tarafından gözaltına alındı.

BABA VE KUZEN TUTUKLANDI

Hakkari il Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen şüpheliler emniyetteki ifadelerinin ardından Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. Savcılık ifadelerinden sonra tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen baba A.Ö. ve kuzen B.Ö., “Cinsel istismar” ve “İntihara sürükleme” suçlarından tutuklanarak Hakkari Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

Diğer fail olan V.Ö. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

FUHUŞ ÇETESİ 

Hakkari ve Şırnak’ta başını korucu ile askerlerin çektiği çetenin fuhuşa sürüklediği ve görüntüleri 3 ay önce yayınlandıktan sonra katledildiği ortaya çıkan E.Ö.’nün yakını (elti) olduğu belirtilen L.Ö.’nün ailesinin de 2 ay önce köyden çıkarıldığı öğrenildi. L.Ö.’nün akşam saatlerinde ailesi ile tartıştıktan sonra intihar ettiği belirtildi.

CİNSEL BİRLİKTELİĞE ZORLADI

L.Ö.’nün kendisini cinsel birlikteliğe zorladığını belirttiği B.Ö. ifadesinde, “Yaşanan fuhuş çetesi olayının ardından köyden taşınmak zorunda kaldık. Ben o gece L.Ö.’nün evindeydim. L.Ö. çatı katına çıktı, bir süre inmeyince yukarı çıktım. Orada ağladığına tanık oldum. Onu aşağıya inmeye ikna etmeye çalıştım. Zorla aşağıya indirdim. Odaya geçti ve küfürler etti. Daha sonra pencereden aşağıya atladı” diyerek, cinsel birlikteliğe zorlamadığını iddia etti.

L.Ö.’nün hastanedeki tedavisi devam ediyor.

MA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER