İpekyolu Belediyesinde Neler Oluyor?

İpekyolu Kayyumundan Birim Amirlerine Büyük Kıyak geçildiği iddia edildi.

İpekyolu Belediyesinde Neler Oluyor?

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı kararnamesi ile görev yeri değiştirilen idare amirleri arasında yer alan İpekyolu Kaymakamı ve İpekyolu Belediyesi kayyımı Sinan Aslan’ın görev devretme sürecinde belediyeye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı üzerinden haksız personel alımı yaptığı iddia edildi.

2021 yılının ağustos ayında Cumhurbaşkanı kararnamesi ile aralarında Van’da görev yapan 6 kaymakam ile 2 vali yardımcısının yer aldığı 624 mülki idare amirinin yeri değiştirildi. Yapılan değişiklikler sonucunda İpekyolu Belediyesi’nde vekaleten başkanlık yürüten İpekyolu Kaymakamı Sinan Aslan’ın yerine 2021 yılının ağustos ayında Siirt Kurtalan Kaymakamı İhsan Emre atandı.

Görev devretme süreci henüz tamamlanmayan İpekyolu Kaymakamı ve İpekyolu Belediyesi kayyımı Sinan Aslan’ın belediyeye İpekyolu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı üzerinden haksız yollarla 280 personel alımı yaptığı iddia edildi.

İpekyolu Belediyesi başkan yardımcılarından D.N. ve İ.Y.’in kurum içi sınav ile kalıcı belediye başkan yardımcılığı kadrosuna alındığı iddia edilirken geriye kalan personeller arasında mevcut belediye başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin yakın akrabalarının yer alması dikkat çekti.

Belediye başkan yardımcılarından B.D.’nin oğlunun, S. Ç.’nin kızının, İ. Y.’nin yeğeninin, Yazı İşleri Müdürü C. A.’nın kardeşinin ve İpekyolu Kaymakamı-İpekyolu Belediyesi kayyımı Sinan Aslan’ın eşinin 6 arkadaşının işe alındığı da iddialar arasında yer aldı.GazeteAktuel

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2021, 00:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Algoritma
Algoritma - 2 hafta Önce

Torpilli,partili ve liyakatsız ne kadar insan varsa işe aldılar.Fakir,guraba ve liyakatlı insanlar işşiz.Adaletmi bu?

Fhyo
Fhyo - 2 hafta Önce

Allahin laneti sizlerin uzerine olsun. Yillardir issiz yasiyoruz ve bu beyefendiler babalarinin ciftligi gibi yakinlarina kadro dagitiyor. Sorsan hepsi musluman, hepsi yerli ve milli. Allah size huzur vermesin. Afiyet vermesin. Sizi soludugunuz havaya muhtac etsin.

orhan
orhan - 2 hafta Önce

Bu durum incelenince ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla yetkililerin el atması lazım

Hakverdi Doğru
Hakverdi Doğru - 2 hafta Önce

Acaba Başkan yardımcılığı yapan ve çok dürüst, ilkeli ve çok çalışkan olan Defterdar Murtaza KAMAR’ın İpekyol Belediyesinden ayrılmasında, Başkan’ın (Kayyum Sinan AYDIN) antidemokratik ve keyfi uygulamalarının da bir etkisi yokmu??

Selahattin
Selahattin - 2 hafta Önce

I.Y imamlıktan geçmedir hak hukukun ne olduğunu iyi bilir hak yemez.

Makpus
Makpus - 2 hafta Önce

M kamarig da işçinin bir lirasında gözü olan biriydi Hakverdi bey kusura bakmayın öyle gorundugu gibi değildi işçi in maaşıyla uğraşan biri işte neyse Allah herkese gönlü kadar versin.

adnan meltem
adnan meltem - 1 hafta Önce

akp ve mhp nin torpilli yandaşları iş buluyor gariban ve bu partililerden olmayanlar aç sefil geziyor bunlar hırsız takımı AAllah cezalarını versin bu hırsızlarla dini kullanan dincilerle milliyetciler utansın 3çocuğuyla aç gezen yüzlerce insan var bunlar sandıkta yani 2023de sandığa gömüleceklerdir kayumlarda yandaş ve vakıfları bu milletin sırtından besliyorlar haram olsun zıkkım olsun 20 gündür dilekce vermişim hala cevap alacam evlerim su baskınlarıyal mahvoldu hala cevap verecekler birde bu ilde baş belası vaskinin genel müdürü var tam bir patlsmaya hazır fünye gidenleri makamdan kovan bir bağıran cağıran bir yaratık bunlar van halkına yakışmıyor

SIRADAKİ HABER