İpekyolu Sokak ve Caddeleri Mini Konserlerle Yankılanıyor

Van’ın İpekyolu Belediyesi, kurduğu gezici müzik grubu hafta sonunu evde geçiren vatandaşların keyifli vakit geçirebilmeleri için mahalle ve sokaklarda mini konserler düzenlemeye devam ediyor.

İpekyolu Sokak ve Caddeleri Mini Konserlerle Yankılanıyor

VanHaber - İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından oluşturulan gezici müzik grubu, mobil sahne aracıyla ilçeye bağlı mahalle, cadde ve sokakları dolaşarak, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaları sebebiyle evlerinde kalan ilçe sakinlerine Türkçe ve Kürtçe konserler düzenliyor. Vanlı müzisyenlerden oluşan grup, hafta sonu kısıtlamalarının ilk gününde Ali Paşa Mahallesi, Suvaroğlu Caddesi’nde konser verirken ikinci günde ise İskele Caddesi’ndeki vatandaşlarla bir araya geldi. Türkçe, Kürtçe hareketli parçaların seslendirildiği konsere mahalle sakinleri de balkonlara, pencerelere çıkarak alkışlarla, halaylarla eşlik ederken; bazı vatandaşlarda bu güzel ve neşeli anları cep telefonlarıyla dakikalarca kaydetti. Mini konserde yetkililer tarafından sık sık “Evde Kal” ve “Sosyal Mesafe” çağrısı da yapıldı.


“VATANDAŞLAR, İPEKYOLU BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR ETTİ”


Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yetkilileri ise; mini konser etkinliğinin kısıtlamalar sona erene kadar, her hafta sonu farklı mahallelerde ve sokaklarda devam edeceğini belirterek; bu zorlu süreçte vatandaşları yalnız bırakmayacaklarını ifade ettiler. İlçe sakinleri de etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirerek, belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 01:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Teşuba Li
Teşuba Li - 2 ay Önce

Bu ipekyolu kayumu kendisini görevden aldırtacak ,demedi demeyin sebebi kürtçe olacak

SIRADAKİ HABER