banner97

İYİ Parti’den Selahattin Demirtaş çıkışı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, Haber Global’de katıldığı bir programda, Selahattin Demirtaş hakkındaki AİHM kararlarının uygulanması gerektiğini söyledi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Bahadır Erdem, TV100 kanalında Saynur Tezel’in sunduğu bir programa katıldı.

İYİ Parti’den Selahattin Demirtaş çıkışı

Vanhaber - İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, Haber Global’de katıldığı bir programda, Selahattin Demirtaş hakkındaki AİHM kararlarının uygulanması gerektiğini söyledi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Bahadır Erdem, TV100 kanalında Saynur Tezel’in sunduğu bir programa katıldı.

Demirtaş’la ilgili Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) kararına destek veren Erdem, Demirtaş’ın kendisini ilgilendirmediğini söyledi.

Türkiye’nin AİHM’le sözleşmesini hatırlatan Erdem, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Demirtaş’ın Demirtaş olması ya da HDP’nin eski Genel Başkanı olması beni ilgilendirmiyor. Ben hukukçu olarak şunu söylüyorum; AİHM bir karar verdiyse, sözleşmede de bir hükmümüz varsa siz ona uyarsınız. Selahattin Demirtaş serbest bırakılmalı. Çünkü sözleşme bunu söylüyor.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mağdur
Mağdur - 7 ay Önce

Akp mhp nin elinde kokla oldu mhp Kürt halkına zulüm etmek şartı ile akp nin yaninada yer alıyor ülke battı batıyor. Hodri meydan Selahattin Demirtaş 'ı serbest bırakmayın da görelim

vanlıı
vanlıı - 7 ay Önce

akp mhp ye asla oy yok bir an önce demirtaşa tahliye demirtaşa özgürlükkkk

SIRADAKİ HABER