Kar tipi nedeniyle Van otobüsü devrildi: 35 yaralı

Van ve bölgede 2 gündür devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle meydana gelen kazalarda en az 35 kişi yaralandı.

Kar tipi nedeniyle Van otobüsü devrildi: 35 yaralı

Bitlis merkez ve ilçelerinde iki gündür aralıksız devam eden kar yağışı tipi ve fırtınaya döndü. Akşam saatlerinde iyice kötüleşen hava şartları nedeniyle şehirlerarası ulaşım büyük ölçüde durdurulurken, kent merkezlerinde de hayat durma noktasına geldi. Tatvan-Van karayolu Yelkenli mevkiinde 2 yolcu otobüsü olumsuz hava şartlarından dolayı kaza geçirdi.

Kazada ilk bilgilere göre 35’in üzerinde yolcu yaralandı. Kaza yerine sevk edilen sağlık ve kurtarma ekipleri hem kaza alanına ulaşmakta hem yaralıları tahliye etmekte zorlanıyor. Çoğunluğu hafif şekilde yaralanan yolculara kaza yerine giden sağlık ekipleri ilk müdahaleyi kaza yerinde yaptı. Yaralılar daha sonra Tatvan ve Bitlis Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Öte yandan olumsuz hava koşullarından dolayı çok sayıda yurttaşın da yolda kaldığı belirtildi. AFAD, Karayolları, Sağlık ve Belediye ekipleri Tatvan-Van, Tatvan-Ahlat, Tatvan-Bitlis, Bitlis-Diyarbakır yollarında ihbarlar üzerine kazalara müdahale etmeye ve yolda kalanları kurtarmaya çalışıyor. 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER