Kararsız ve oy kullanmayacakların yüzde 30'u Ak Partili

MetroPOLL Araştırma'nın kurucusu Özer Sencar 'Kararsız, cevapsız ve sandığı protesto eden seçmenlerin analizi'ni paylaştı. Analize göre, bu seçmenlerin yüzde 30'u AK Partili.

Kararsız ve oy kullanmayacakların yüzde 30'u Ak Partili

MetroPOLL Araştırma Kurucusu Özer Sencar'ın Twitter üzerinden paylaştığı anketin sonucuna göre; kararsız, cevapsız ve sandığı protesto edeceğini belirten seçmenlerin büyük bölümü AK Partili. Sencar'ın paylaştığı sonuçlara göre bu seçmenin yüzde 30'unun AKP, yüzde 18'inin CHP, yüzde 7'sinin İYİ Parti, yüzde 5'inin MHP ve yüzde 2'sinin HDP kaynaklı olduğu görülüyor.

Sencar, "Kararsız, cevapsız ve sandığı protesto eden seçmenlerin analizi" başlıklı araştırmayı sosyal medya hesabından "Temmuz 2021’de kararsız olan kitlenin 24 Haziran 2018 seçimindeki oy tercihleri: 6.4 puanı AKP’den, 3.7 puanı CHP’den ve 1.5 puanı İYİ Partiden geliyor" notu ile paylaştı. Araştırmadaki tespit şöyle kaydedildi: "Temmuz 2021 ölçümüne göre bu pazar bir milletvekili seçimi olsa kararsız, cevapsız ve sandığı protesto edeceğini belirten seçmenlerin 24 Haziran 2018 Milletvekili seçimindeki oy tercihlerine bakıldığında, yüzde 30'unun AKP, yüzde 18'inin CHP, yüzde 7'sinin İYİ Parti, yüzde 5'inin MHP ve yüzde 2'sinin HDP kaynaklı olduğu gözlenmektedir."

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER