Kayyum, eski Van Vali Yardımcısı görevden alındı

Urla Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Önder Can görevden alındı. Can, daha önce Van Vali Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Kayyum, eski Van Vali Yardımcısı görevden alındı

VanHaber - Oda TV'nin haberine göre Urla Kaymakamı ve belediye kayyumu Önder Can görevden alındı. İçişleri Bakanı Soylu’nun, Can’ı, beş gün önce Urla’da yapılan arazi yolsuzluğu operasyonunun ardından görevden alması dikkat çekti. Ayrıca, Önder Can’ın Urla’da 3 milyon lira değerinde arsa sahibi olduğu iddia edilmişti.

CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANININ YERİNe GÖREVLENDİRİLMİŞTİ

İzmir'in Urla İlçesi Kaymakamı ve belediye kayyumu Önder Can görevinden alındı. Can, 2017 yılında Van Vali Yardımcılığı görevindeyken Urla Kaymakamlığı'na atanmıştı. 2019'da CHP'den Urla Belediye Başkanı seçilen Burak Oğuz'un FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanması ve görevden uzaklaştırılmasının ardından Can belediye başkanlığına kayyum olarak atanmıştı. Can'ın yerine Antalya'nın Kemer İlçesi Kaymakamı Murtaza Dayanç görevlendirildi.

DAHA ÖNCE VAN VALİ YARDIMCISI GÖREVİNDEYDİ

Urla Kaymakamlığı ve Belediye Başkan Vekilliği görevini yürüten Önder Can, 2015-2017 yılları arasında Van'da Vali Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Önder Can, 2017 yılından bu yana Urla Kaymakamı olarak görev yapıyordu. 

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2020, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER