Kılıçdaroğlu: Ülke uyuşturucu bataklığı içinde

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Gidiyorsunuz İçişleri Bakanı konuşuyor; virane yerlerde varoşlarda, uyuşturucu kullanıyorlar, yıkın orayı. Gücün yetiyorsa o baronlara ses çıkar.”

Kılıçdaroğlu: Ülke uyuşturucu bataklığı içinde

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada ekonominin durumuna değindi.

“Pahalılığın can yaktığını biliyorum, insanların geçinemediğini biliyorum” diyen Kılıçdaroğlu, konuya dair şunları söyledi:

“Saat başı etiketler değişiyor”

“Gaziler geçinemiyor, şehit yakınları onlara bağlanan aylıklarla geçinemiyor. Bugün aldığını esnaf yarın yerine koyamıyor, saat başı etiketler değişiyor.

“Bütün bunlara rağmen merak etmeyin diyoruz, biraz sıkıntı çekeceksiniz ama geliyor gelmekte olan. İlk yağacağımız işlerden biri devleti derleyip toparlamaktır.”

“Nereye gitti 128 milyar dolar?”

“Ateş pahası neyi tutsanız eliniz yanıyor. Merkez Bankası'na müdahale ettiniz de ne oldu? 128 milyar dolar Merkez Bankası kanununa aykırı olarak kayınpeder damat arasında yok edildi. Nereye gitti 128 milyar dolar? Cevabını hâlâ almış değiliz.

“Merkez Bankası’nın kasasında kendisine ait olan ne bir dolar ne de bir senti var! Tam 35 milyar dolar eksi bakiyesi var. Öyle bir duruma geldi ki Türkiye damat ayrılırken at izi it izine karıştı demek zorunda kaldı.

“Türkiye'nin hedefleri şu: Türk lirası erisin, dolar yükselsin, memleket fakirleşsin, bizim servetlerimiz pula insin, dışarıdan dolar gelsin, dolardan cari fazla oluşturalım, cari fazlayla biz bu durumu düzeltiriz! Ya akıl alacak şey değil.

“Dünyada böyle bir şey yok! Paranın itibarını koruyacaksın, sağlıklı bir denge oluşturacaksın. Bunun için sadece para değil maliye politikası da var onunla da uğraşacaksın. Bunların hiçbiri yapılmadı.”

“Yolsuzlukları ilk alkışlayan Bahçeli”

“Haksızlığı, sömürüyü görüyorsunuz! Ne kadar yolsuzluk varsa ilk alkışlayan da Sayın Devlet Bahçeli'dir.

“Bu iktidar bu ülkeye en büyük ahlaki çöküşü getirdi. Uyuşturucu bataklığı içinde. Baronlar el üstünde tutuluyor, serbest bırakılıyor. Baron siyaseti satın almışsa o baron hapiste kalmaz.”

Soylu’ya: “Gücün yetiyorsa baronlara ses çıkar”

“Gidiyorsunuz İçişleri Bakanı konuşuyor; virane yerlerde varoşlarda, uyuşturucu kullanıyorlar, yıkın orayı. Gücün yetiyorsa o baronlara ses çıkar.

“Ahlaki değerlerimizle birlikte kültürel çöküş de başladı. Çözeceğiz rüşvet alanların burnundan getireceğiz, bu ülkedeki bütün baronları bu topraklardan sileceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER