Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a bombardıman 10 soru sordu?

Beklenen açıklama geldi: Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a bombardıman 10 soru sordu?

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a bombardıman 10 soru sordu?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, beklenen açıklamasını sosyal medya hesabından paylaştı. Bak Erdoğan, sorularına açık ve net yanıtlar verdim. Şimdi bakalım sendeki yüreğe… Cevaplamaya bir türlü cesaret edemediğin sorularımı aşağıya bırakıyorum’ diyen Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a 10 tane soru yöneltti.

Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a yönelttiği sorular şöyle:

1 – Damadın 128 milyar doları arka kapıdan, düşük kurla kimlere sattı?
2 – Avrupalıların hayat kalitesi korunsun diye, Türkiye’yi milyonlarca sığınmacı ve kaçakla doldurdun, huzurumuzu bozma pahasına mahallelerimizi sattın. Bu talimatı sana kim, ne karşılığında verdi?
3 – 33 şehidimizin katilinin kapısına gidip dakikalarca bekledin. Sonra da hiçbir şey olmamış gibi etrafa gülücükler saçtın. Sana hakaret eden kişinin ayağına gidip mektubu ‘takdim’ ettin, ‘Hamd olsun gündeme gelmedi’ dedin. Neden bu kadar eğiliyorsun? Hakkında ne biliyorlar?
4 – Ekonomiyi batırdın. Şakası bile kötüyken kendini ekonomist ilan edip, milyonlarca gencimizi işsiz bıraktın, Türkiye’yi %157 enflasyona mahkum ettin. Hiçbir aklı başında ekonomistin seninle çalışmak istemeyişini nasıl açıklıyorsun?

5 – Paravan vakıflar aracılığıyla çocukların, yüzlerce milyon doları birbirine gönderiyor. Yurt kılıfı altında Manhattan’dan gökdelen inşa ediliyor, çiftlikler satın alınıyor. Ailece bir araya geldiğinizde, birbirinizin yüzüne nasıl bakıyorsunuz? Hep merak etmişimdir bunu.
6 – İçişleri Bakanın ne kadar mafya, uyuşturucu baronu varsa fotoğraf çektirirken, sokakları mafyanın kontrolüne geçirdiniz. Bu örgütlerden beklentiniz nedir? Neden hepsi sokağa salıverildi?7 – Rahip Brunson’ı teslim ettinten sonra Kaşıkçı’yı da sattın. Ülke itibarını konsolosluk bahçesine gömdün. Neden katile koşa koşa gittin? Ondan ne bekliyorsun? Sana beklediğini verecekler mi Erdoğan?
8 – SADAT’ın Asrika planlarına katılıyor musun? 15 Temmuz’da kaybolan silahların, bu paramiliter yahının elinde olduğunu biliyor musun? Onlara bu rolü kim verdi? Evinde Adnan Tanrıverdi ile ne konuştunuz? Bekledikleri Mehdi kim?
9. Müzik ve dil yasakları ile gençleri kışkırtmanın, toplumsal çatışma yaratmanın mı peşindesin? Peşinen söyleyeyim, yemezler.
10. NATO’ya atıp tutuyorsunuz. Ben NATO’nun gerekliliğine inanyorum. NATO’dan çıkmak yerine yabancı askerleri topraklarımızdan cıkaralım diyorum, var mı sende o yürek? Getirebilir misin bunu Meclis’e?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER