Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı?

VanHaber - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamaları şöyle: “Dün 19 insanızı kaybeden 19 aile sizce neler hissetti? Bu ölümler önlenebilir sebeplere bağlı. Covid-19’dan kaçınmak mümkün. Hastalığa yol açan virüs solunum yoluyla bulaşıyor. Maske çok önemli bir tedbirdir, mesafe de tartışılmaz bir tedbirdir. El temizliği ise olmazsa olmaz bir kuraldır.

Düğünler vakaların yayılmasında önemli etken.Maske bizim için önemli bir tedbir. Virüsten kaçınmak mümkündür.8 ilimizde asker uğurlaması yasaklanmıştır.Kendini düşünen toplumu da düşünmüş olur.

Din görevlilileri cenaze, mevlit, taziyelere karşı uyarılmıştır. Diyarbakır, Konya, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa başta olmak üzere bazı şehirlerimizde hastalık pik noktasına ulaşıyor. İstanbul’un pik’i tamamlandığını görüyoruz. Ama anadoludaki iller pik’i tamamlamadı. Yoğun bakımda yatış süremizin 21-22 günden 3 güne kadar indiğini gösteren bir tablomuz var.

31 Ağustos’a doğru salgının seyrinde bir farklılık olursa daha önce yapıldığı gibi Bilim Kurulu tarafından online uzaktan eğitim gibi öneriler sunulabilir. Bayramda sokak kısıtlaması gündeme gelmedi. Kurban Bayramı’na doğru illerdeki vaka seyrine göre il bazında birtakım kısıtlamalar olabilir. Gelecek hafta yine konuşmuş olacağız.

Bakan Koca: 22 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’nin günlük koronavirüs tablosunu da paylaştı. 49 bin 302 test yapıldı. 1041 vaka tespit edildi. 22 kişi hayatını kaybetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER