Maske zorunluluğu kalkıyor mu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Geçtiğimiz yaz 'Maskeli son yazımız olacak' demiştim. Geldiğimiz noktada bahar geldi, o noktaya gidiyoruz" açıklaması yaptı. Bakan Koca, Bilim Kurulu'nun haftaya en önemli toplantısını yapacağını ve toplantı sonucu önemli kararlar alınacağını duyurdu.

Maske zorunluluğu kalkıyor mu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sakarya Valiliği'ni ziyaretinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Koronavirüs salgınındaki son durum hakkında bilgi veren Bakan Koca, "En kötü günlerimiz geride kaldı" ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, Bilim Kurulu'nun haftaya en önemli toplantılarından birini yapacağını da söylediği konuşmasında "Geçtiğimiz yaz 'Maskeli son yazımız olacak' demiştim. Geldiğimiz noktada bahar geldi, o noktaya gidiyoruz." ifadelerine yer verdi.

Bakan Koca'nın açıklamaları şöyle:

"Sakarya’da yaşayan vatandaşlarımızın sağlığı için daha iyi ne yapabiliriz onu konuşacağız. Salgın artık geride kaldı. İnşallah önümüzdeki dönemde sağlık gücümüzü daha da artıracağız.

19'A YAKIN İLDE YOĞUN BAKIMDA YATAN HASTA SAYISI SIFIR

Salgının seyri etkisini azaltmaya başladı. Şu an 19’a yakın ilimizde yoğun bakımda yatan hasta sayısı sıfır.

Geçtiğimiz yaz 'Maskeli son yazımız olacak' demiştim. Geldiğimiz noktada bahar geldi, o noktaya gidiyoruz.

'En kötü günlerimiz geride kaldı, müsterih olun' diye sözüm olmuştu. Endişe etmeyiniz.

BİLİM KURULU HAFTAYA EN ÖNEMLİ TOPLANTISINI YAPACAK

Bilim Kurulu haftaya en önemli toplantılarından birini yapmış olacak. Maske ile ilgili alınacak kararlar olacak. Okullardaki maske kullanımı dahil ele alınacak.

Bilim Kurulu haftaya bugüne kadar yapmış olduğu en önemli toplantılarından birini yapacak, haftaya bir açıklamamamız olacak."

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2022, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER