MHP’den istifa eden başkan konuştu: Tehdit Edildim

MHP’den istifa eden belediye başkanı her şeyi böyle anlattı: İstifa ettim çünkü…

MHP’den istifa eden başkan konuştu: Tehdit Edildim

MHP’li Derepazarı Belediye Başkanı Selim Metin, partisinden istifasıyla ilgili ilk kez Rize’nin yerel televizyonu Çay TV’de konuştu.

MHP İl Başkanı İhsan Alkan’dan tehditler aldığını öne süren Başkan Metin, “Baya olaylar oldu. Beni ve oğlumu ölümle tehdit ettiler. İl başkanına gittik söylemeye. Baktık il başkanı da beni tehdit etti” ifadelerini kullandı.

Egemedyası’nın aktardığına göre; seçim çalışmalarını birlikte yürüttüğü bazı kişilerin kendisine ihalelerde torpil yapılmasını istediğini de söyleyen Başkan Metin, “Seçim sürecinde herhangi bir sıkıntımız olmadı. O süreçten sonra bazı arkadaşlarımızın özel istekleri oldu.

Bazı istekleri yerine getirdik, bazılarını yerine getiremedik. Bazı sözleri yerine getiremedik ama bir insanı bir yere kadar götürürsünüz. Bir yere geldiği zaman insan patlıyor” diye konuştu.

Başkan Metin, istifasının gerekçesinin de ölüm tehditleri olduğunu açıkladı.

Derepazarı Belediye Başkanı Selim Metin’in MHP’den istifasına ilişkin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Seçim sürecinde herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını belirten Metin, “O süreçten sonra bazı arkadaşlarımızın özel istekleri oldu. Bazı istekleri yerine getirdik, bazılarını yerine getiremedik. Bazı sözleri yerine getiremedik ama bir insanı bir yere kadar götürürsünüz. Bir yere geldiği zaman insan patlıyor” dedi.

“ŞİKAYET ETMEDİK”

İl yönetimiyle çalışamadıklarını, bazı problemler yaşadıklarını söyleyen Metin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bazı problemler yaşadık. Bu da en son istifaya kadar götürdü. Biz genel merkeze gidip de şikayet etmedik.“BENİ VE OĞLUMU ÖLÜMLE TEHDİT ETTİLER”

Baya olaylar oldu. Beni ve oğlumu ölümle tehdit ettiler. O aşamayı aştık, tekrar gündeme geldi. O sırada malum şahıs tekrar belediyeye geldi. Belediyede bizim başkan vekili ve başkan yardımcısıyla aynı şekilde konuştu. Fakat bizim olmadığımız süreçte gelmiş.

İstekler gayri hukukiydi. Derepazarı’nın menfaatleri yoktu işin içinde. Kendi menfaatleri vardı. Bizim aleyhimize dönecek çok şey vardı. Bizi sıkıntıya sokacaktı.

İl başkanına gittik söylemeye. Baktık il başkanı da beni tehdit etti. ‘Sen sokakta dolaşamazsın’ dedi. Bunu söylersen ilçe başkanı ve il başkan yardımcısı vardı. Onlar da şahitti. Sonra bana ‘yanlış anladın abi’ dedi.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET SELİM SEVEN
MEHMET SELİM SEVEN - 6 ay Önce

Mhp böylemi hizmet ediyor bunu başka parti yapsa neler olurdu

SIRADAKİ HABER