MSB: Bitlis'te Askeri helikopter kaza kırıma uğradı, 9 şehit var

MSB: Bingöl'den kalkan askeri helikopter kaza kırıma uğradı, 9 şehit var

MSB: Bitlis'te Askeri helikopter kaza kırıma uğradı, 9 şehit var

VanHaber - Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Bitlis'te düşen helikopterle ilgili açıklama yaptı.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde askeri bir helikopterin düştüğü belirtildi. Helikopter düştüğü haberi üzerine çok sayıda ambulans, sağlık ve güvenlik ekibi bölgeye sevk edildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir.

Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır.

Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir.

Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hafiziye
Hafiziye - 2 ay Önce

Allah askerlerimize rahmet etsin alielerine sabırlar versin ama buna sebep olan kazası çok olan helikopteri de askeriyeye mecbur kulandiran yöneticilerde Allah bela versin yazık sürekli arza yapan helikopteri çekin orduunun elinden

Haci osman
Haci osman - 2 ay Önce

Allah sabirlar versin yerleri cennet olsun Allah hukmetede kabul etmesin arzali surekli hata yapan askerleri bindirip gonderen kendisi ozel ucaklari ile itibarin tadarufu olmaz diyenlere haklarini Allah sorsun sormlular hesap versin

Halil
Halil - 2 ay Önce

Şehitlere ALLAH rahmet eylesin yaralılara acil şifalar versin inşAllah

SIRADAKİ HABER