O ilçede 10 ayda 3 kez kayyum atandı

Eş Başkanlar görevden alındıktan sonra 10 aylık sürede 3 kez kayyum değişti.

O ilçede 10 ayda 3 kez kayyum atandı

VanHaber - Silvan Belediyesi’ne, eş başkanların görevden alınmasından sonra geçen 10 aylık sürede içinde 3 kez kayyum atandı. Silvan ilçe kaymakamı ve belediye kayyımı Ömer Faruk Çelik görevinden alındı. Çelik, Silvan Belediye Eş Bakanı Naşide Toprak’ın 24 Mart 2020 tarihinde görevinden alınmasının ardından kayyım olarak atanan İlçe Kaymakamı Mehmet Uslu’nun yerine atanmıştı.

Çelik’in görevden alındığına dair bir paylaşım yapan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Silvan İlçe Örgütü, “Kısa süre içinde üç kayyım değişti. Dün tekrar kamuoyu ile hiçbir şey paylaşılmadan Silvan Kaymakamı ve belediye kayyımı görevden alındı. Halkın iradesine atılan kayyıma hayır” diye belirtti. Öte yandan Çelik’in yerine, Mardin’in Savur ilçe Kaymakamı Bayram Türker’in atanacağı belirtildi. Kaynak: MA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahoni
Mahoni - 7 ay Önce

"Değerli yorumcumuz, tüm görüşlere eşit mesafede durmakla birlikte; küfür, hakaret, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla!

Teşuba Li
Teşuba Li - 7 ay Önce

Bu kayyum zihniyeti bastırdı batsın kayyum zihniyetliler

SIRADAKİ HABER