Okul merdivenine ‘Ya Türkçe konuş ya da sus’ yazıldı

Seyhan'da, çoğunukta Kürtlerin yaşadığı Onur Mahallesi’ndeki bir okulun merdivenlerine "Ya Türkçe konuş ya da sus" gibi ifadeler yazıldı.

Okul merdivenine ‘Ya Türkçe konuş ya da sus’ yazıldı

Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Onur Mahallesi'nde bulunan 125. Yıl Ortaokulu'nun merdiven basamaklarında Türkçeye dair yer alan ifadeler dikkat çekti. Okulun 10 basamaklı merdivenlerinin her bir basamağına yapıştırılan Türkçeye dair cümleler arasında ırkçı ifadeler de yer aldı. 

Bazıları silik durumda bulunan bu ifadelerden bazıları şöyle: “Dilimizden utanmayalım”, “Ya Türkçe konuş ya da sus!”, “Türk demek, Türkçe demek”, “Türkçenin bir eksiği yok, ya sizin?”, “Türkçe dilinize batmasın”, “Dilini kaybeden ülkesini kaybeder”  Sözkonusu okulun bulunduğu Onur Mahallesi, çoğunlukla Kürtlerin yaşadığı bir mahalle. Duruma tepki gösteren veliler, tekçi ve ırkçı ifadelerin kaldırılmasını istedi. 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlii
Vanlii - 1 hafta Önce

Kürt düşmanıdır okul müdürü hemenn görevden alinsinnn

Mechul
Mechul - 1 hafta Önce

O zaman ingilizce dersi de verilmesin

Yurtaş
Yurtaş - 1 hafta Önce

o müdürün burnunu k..... lazım kure dehle

Burak
Burak - 1 hafta Önce

Çok doğru bir yazı önüne gelen herkes her dili konuşamaz eğer yabancı dil konuşacaksanız batı dillerini konuşun. Ya Türkçe ya Türkçe no Arabic no Kurdish.

Said
Said @Burak - 7 gün Önce

Boş yapma istediği dili konuşurlar, biz ne kadar Türkçe konuşmak istiyorsak onlar da o kadar Kürtçe konuşmak istiyor ve bu onların en büyük hakkı.

Osman
Osman - 1 hafta Önce

Bu ülkede kaos yaratmak için yapmayacakları bir????????yok maalesef??

SIRADAKİ HABER