Ortaç’tan Ahmet Kaya itirafı: Allah belamı versin

Sanatçı Serdar Ortaç, Ahmet Kaya’nın linç edildiği törende söylediği sözler nedeniyle çok pişman olduğunu belirterek, “Allah benim belamı versin” dedi.

Ortaç’tan Ahmet Kaya itirafı: Allah belamı versin

Vanhaber Serdar Ortaç, Magazin Gazetecileri Derneği’nin 10 Şubat 1999’da düzenlediği ‘Yılın En İyi 10 Müzik Yıldızı Yarışması’ ödül töreninde Ahmet Kaya’nın linç edilmesi ve ülkeyi terk etmeye zorlanması olayı nedeniyle çok pişman olduğunu söyledi.

Ahmet Kaya’nın, Magazin Gazetecileri Derneği’nin 10 Şubat 1999’da düzenlediği ‘Yılın En İyi 10 Müzik Yıldızı Yarışması’ ödül töreninde “Kürtçe şarkı söylemek, klip çekmek istiyorum” ifadelerine tepki gösteren Serdar Ortaç, sahneye çıkıp Sibel Can’ın “Padişah” şarkısını “Bu devirde kimse sultan değil, hükümdar değil, padişah değil/ Atatürk yolunda tüm Türkiye/ bu vatan bizim/ ellerin değil” şeklinde okumuştu.

Ortaç, şarkının ardından 10. Yıl Marşını söyledikten sonra ise konuklar, Ahmet Kaya’yı linç etti ve çatal bıçak fırlattı.

Serdar Ortaç, daha önce de özür dilediği olay için bir kez daha pişmanlığını dile getirdi. YouTube’da Katarsis adlı programda açıklama yapan Ortaç şunları söyledi:

“O sahnede olmaktan pişmanım. O grubun içinde o anı yaşamaktan pişmanım. Allah benim belamı versin o gün orada olduğum için… Herkes diyor ki, ‘çatal attın’. Hiçbir şey atmadım. Orada marş oku dediler. Binlerce kez özür diliyorum bütün Ahmet Kaya hayranlarından. En büyük pişmanlıklarımdan biridir rahmetlinin bu yaşadıklarına alet olmak. Allah benim belamı versin…”

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020, 15:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Baskale
Baskale - 10 ay Önce

Allah belanı vermiş bı salan gör neyin kalmis kişilik olmadığını goreceksin

Deniz Akyol
Deniz Akyol - 10 ay Önce

Kalan kalır, kalan kalır. Giden gider kalan kalır...

MEHMET SELİM SEVEN
MEHMET SELİM SEVEN - 10 ay Önce

Ben olsam sözümü geri almazdım.PKK SEVİCİLİĞİ yapan Ahmet KAYA'dan niye özür dilesin.

SIRADAKİ HABER