Poltter Servisi Hizmeti

Plotter servisi bilgisayarda oluşturulan çizim ve grafikleri basmak için kullanılan çıktı aygıtına plotter adı verilir.

Poltter Servisi Hizmeti

Plotter servisi bilgisayarda oluşturulan çizim ve grafikleri basmak için kullanılan çıktı aygıtına plotter adı verilir. Çizerler genel olarak bir kaleme büyükçe bir kâğıdın üzerinde gezdirerek doğrular ve daire gibi şekiller çizerler. Bu nedenle de çizim programlarını sıklıkla kullanırlar. Çizerlerin çoğunda renkli grafikler üretme ve kalem değiştirme özelliği vardır.

Bu çizerler metin basımında kullanılmaz. Çünkü her karakteri tek tek çizmek uygun değildir. Ayrıca karakterler her zaman tek dize görünürler. Günümüzde iki tek çizici vardır. Bunlar düz satırda çiziciler ve tamburlu çiziciler olarak ikiye ayrılır. Element Plotter sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Plotter Kullanımı

Plotter mürekkep çeşitli boyutlardaki kâğıtlara baskı yapmak için kullanılır. Plotter makineleri çalışma mantığı ve yapmış olduğu iş açısından bilgisayar yazıcılarına benzetilebilir. Fakat plotter makineleri büyük boyuttaki kâğıtlara baskılar yapar ve yazıcıdan çok daha özenli bir şekilde çalışır. Plotter makineler geniş çapta tasarlanmış olan projelerin kâğıda dökülmesi işlemini yapar.

Plotter makinelerin gelişiminden önce saatler süren projeyi kâğıda dökme işlemi şimdilerde bu makineler sayesinde hızlı ve pratik bir şekilde yapılabiliyor. Özel baskı yapan bu makinalar için özel kağıtlar kullanılır.

Plotter makineler ile değişik kâğıt türlerine baskılar yapılır. Plotter kağıdı kanvas kâğıt, saten kanvas kağıt, fotoğraf kağıdı injekt kağıdı gibi kağıt türleridir. Plotter kâğıdı mürekkebi ve servisi gibi tüm ihtiyaçlarınız için Element Plotter sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER