Rize'de inşaattan düşen Vanlı işçi hayatını kaybetti

Rize'de inşaattan düşen 4 çocuk babası Ercişli işçi hayatını kaybetti Rize'de çalıştığı inşaatın 13'üncü katından düşen Van'ın Erciş ilçesi nüfusuna kayıtlı Kadir Baran isimli işçi hayatını kaybetti.

Rize'de inşaattan düşen Vanlı işçi hayatını kaybetti

Van'ın Erciş ilçesine bağlı Keklikova Mahallesi nüfusuna kayıtlı 4 çocuk babası Kadir Baran çalıştığı inşşattan düşerek hayatını kaybetti. Edinilen bilgilere göre, Rize'de AKP'li Belediye Başkan Yardımcısı Aydin Birsel'e ait özel bir inşaata çalışan Kadir Baran isimli Ercişli işçi, inşaat asansörünü çalıştırdığı esnada dengesini kaybederek 13'üncü kattan aşağıya düştü.

İhbar üzerine bölgeye 112 sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri Baran'a yaptıkları ilk müdahalenin ardından Rize Devlet Hastanesine kaldırıldı. Baran burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Baran'ın Trabzon'da ikamet ettiği ve Rize'de inşaatlarda çalışarak geçimini sağladığı öğrenildi.

SON 1 YILDA EN AZ 24 VANLI İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ Kamaoyuna yansımayanlar hariç 2021'in 6 ayında en az 11, son 1 yıl içerisinde ise toplamda 24 Vanlı işçi hayatlarını kaybetti. Her yıl ortalama 20'nin üzerinde Vanlı işçi iş cinayetlerine kurban gidiyor.

GEÇTİĞİMİZ AY EN AZ 232 İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi'nin Mayıs ayı iş cinayetleri raporuna göre, geçtiğimiz ay Türkiye geneli en az 232 işçi hayatını kaybederken, yılın ilk beş ayında ise en az 972 işçi hayatını kaybetti.

TÜRKİYE İŞ CİNAYETLERİNDE AVRUPA BİRİNCİSİ Avrupa Birliği'nin (AB) resmi istatistik ofisi Eurostat ve Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) verilerine göre ise Türkiye iş cinayetlerinde en fazla insanın hayatını kaybettiği ülkeler sıralamasında birinci. Rakamlar Türkiye'de her gün en az 4 işçinin hayatını kaybettiğini gösteriyor. Haberercis.com.tr

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER