Sağlık İl Müdürü Suskunluğunu Bozdu: 43 doktor istifa...

Van İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, "1 Temmuz’da kalkan yasağın ardından ilimizde 43 hekim istifa dilekçesi verdi" dedi.

Sağlık İl Müdürü Suskunluğunu Bozdu: 43 doktor istifa...

Van İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Sağlık Bakanlığı’nın öngörüsüyle salgın döneminde sağlık sektöründeki iş yükünün artması üzerine 2020 Mart ayı içerisinde bir genelge yayınlayarak kamu ve özel sektörde çalışan hekimlerin istifa etmelerini yasakladığını hatırlattı.

Prof. Dr. Sünnetçioğlu, “1 Temmuz'da kalkan yasağın ardından ilimizde 43 hekim istifa dilekçesi verdi. Zorlu geçen salgın sürecinde tüm sağlık çalışanlarımız canla başla çalıştı, hepsine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu sıkıntılı süreçte hekimlerimiz bizi yalnız bırakmadı” dedi.

Kalkan yasağın ardından doktorların istifa etmeye başladığını ve özel sektöre geçiş yaptığını dile getiren Sünnetçioğlu, şunları söyledi:

– Hiçbir hekimimiz istifaya zorlanmadı, aksine kendilerinin devlet hastanelerimizde bu zorlu süreçte sabırlı olmak, vatandaşlarımıza sağlık hizmetinin sekteye uğratmaması adına ricalarımız olmuştur. Normalleşme süreci ile istifa yasağının kalkmasıyla birlikte birçok ilde olduğu gibi Van'da da hekimlerimiz kendi hür iradesi ile Sağlık Müdürlüğümüze istifa dilekçelerini verdi.

– Tabii ki vatandaşlarımızın sağlık yönünde mağdur olmaması için Sağlık Bakanlığımıza giderek kadın doğum uzmanı, çocuk doktoru, anestezi ve enfeksiyon hastalıkları için uzman hekim talebinde bulundum. En kısa zamanda atamalarını bekliyoruz. Ayrıca Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezinde vatandaşlarımızın mağdur olmaması için 6 uzman ve 5 pratisyen hekim görevlendirdik.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Botan Eruh
Botan Eruh - 3 hafta Önce

Sanki hastalara hizmet veriyorlar PR doktorların özel odalarına gidip özel muane parası vermiyinceye kadar bakmıyorlar ayrıca ameliyat parasıda almadan erken gün vermiyorlar bunlar değil doktor iş adamı olmuşlar ayrıca diğer sağlık çalışanlarınada saatlerce koşturuyorsun ulaşıncaya kadar yani istifa eden doktorlar orda doymayınca istifa edip özel hastanelerde ticaret yapmaya gidiyorlar türkiyeyede sağlık çökmüş ben böbrek nakil hastasıyım ilaç alınca doktorumun yazdığı ilacın aynısını alırken fark istiyorlar yada benzer ilaç verip fark almıyorlar doktorum benzer ilacı almamamı söğliyince bende raporum olmasına rağmen fark ödemek zorunda kaldım ayrıca hastane personellerinin çoğu verilen yetkilerden dolayı kabadayı olmuşlar derdini bile anlatamıyorsun ya takmayıp telefonda uyun oynarlar yada tersleyip yüzüne bakmazlar? editör yayınla bu mesajı korkmayın

SIRADAKİ HABER