Selahattin Demirtaş'a buzdolabı yok

CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın buzdolabı alma talebinin cezaevi idaresince reddedildiğini yazdı.

Selahattin Demirtaş'a buzdolabı yok

VanHaber - CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Selahattin Demirtaş’ın buzdolabı alma talebinin reddedilmesini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün 2002’deki buzdolabı satışıyla 2007’deki buzdolabı satışı verilerini paylaştığı konuşması üzerinden eleştirdi.

Döviz kuru ve altın fiyatlarının rekor üstüne rekor kırması nedeniyle ekonomik gelişmeleri değerlendirmesi beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Ayasofya’da cuma namazı kıldıktan sonra yaptığı açıklamada Türkiye ekonomisinin uçuşta olduğunu anlatmıştı. Erdoğan konuşmasının bir yerinde “Buzdolabı satışları 2002’de 1 milyon 88 bindi. 2019’da 2 milyon 406 bin buzdolabı satışı var. Türkiye bir tırmanışta” ifadesini kullanmıştı.

Twitter hesabından Erdoğan’ın söz konusu açıklamasını paylaşan CHP’li Tanrıkulu, Edirne Cezaevi’ndeki Selahattin Demirtaş’ı ziyarete gittiğini, pandemi ve sıcak hava koşullarında buzdolabı alma talebinin cezaevince reddedildiğini belirtti. Tanrıkulu, Erdoğan’ın buzdolabı verilerine ithafen “Aslında bu rakam daha fazla olabilirdi” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Selim seven
Mehmet Selim seven - 9 ay Önce

Dik dur eğilme güzel yürekli baskan

jirki
jirki - 9 ay Önce

cadır devleti adalat yok tek amac calıp yandaşa hizmet ülke bitiş noktasında

Mehmet barış kaya
Mehmet barış kaya - 9 ay Önce

Bizim de yok .

MEHMET SELİM SEVEN
MEHMET SELİM SEVEN - 9 ay Önce

Çözüm sürecinde buzdolabı TRT Kurdi?Kürt Enstitüsü?Kürtçe Kuranı Kerim Türkçe ve Kürtçe Hukuk sözlüğü? TRT Kürtçe Radyo?Çocuklara serbest Kürtçe isimler verilmesi? ile dolduruldu?SANA BUZDOLABI YOK?

MEHMET SELİM SEVEN
MEHMET SELİM SEVEN - 9 ay Önce

BENİM İSMİMİ KULLANARAK SELAHATTİN DEMİRTAŞ'a övgüler yapanlar ŞEREF YOKSUNLARIDIRLAR? BEN İSMİMİ VE SOYADIMI BÜYÜK HARFLERLE YAZARIM.

SIRADAKİ HABER