'Selahattin Demirtaş tahliye edilecek' dedi ve ekledi

TBMM'de bugün gerçekleşen 2021 yılı bütçe görüşmelerinde İyi Parti Grup başkan vekili Türkkan'ın konuşması damgasını vurdu Türkkan 'Selahattin Demirtaş tahliye edilecek' dedi ve ekledi.

'Selahattin Demirtaş tahliye edilecek' dedi ve ekledi

VanHaber - TMBB Genel Kurulu’nda bugün gerçekleşen 2021 yılı bütçe görüşmelerinde bomba bir iddia ortaya atıldı. İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, yaklaşık dört yıldır cezaevinde bulunan eski HDP lideri Selahattin Demirtaş için en az 6 ay sonra tahliye edilecek vurgusu yaptı. Ayrıca Türkkan, bütçesinde vatandaşa yönelik hiçbir kaleme rastlanmadığını söyledi. Türkkan, “2021 yılında yaklaşık 922 milyar lira vergi geliri bekliyor bu hükümet. Bunun yüzde 10,5’nin 179 milyar lirasının faize ayrıldığı bir bütçede vatandaşa ne çıkar? Bir tek şey çıkar, zam çıkar” dedi

Türkkan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Genel Kurul’da görüşmeleri devam eden 2021 yılı bütçesini eleştirdi. Türkkan, “Vatandaş Genel Kurul’da, Meclis’te bütçe görüşülüyor ama ne var diye merak etmiyor. Çünkü bir şeyden çok emin vatandaş, bu bütçede bizimle ilgili hiçbir şey yok” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ben
Ben - 1 ay Önce

Haydi inşAllah adaletin tecelli etmesi dileğiyle

vanlıı
vanlıı - 1 ay Önce

hadi inşAllah hak hukuk adalet

Adalet
Adalet - 1 ay Önce

Aponun heykelini dikeceğiz diyen birinin salıverilmesi hukukun çökmesi demektir.

SIRADAKİ HABER